Wiadomości

  • 17 grudnia 2006
  • wyświetleń: 1188

Bądź widoczny na drodze

Od poniedziałku do środy, na drogach naszego województwa, policjanci śląskiej „drogówki” przeprowadzą II część działań „Bezpieczniejszy, bo widoczny”.

Celem akcji jest uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jak ważne jest stosowanie elementów odblaskowych, szczególnie na terenach niezabudowanych, wiejskich oraz w miejscach nieoświetlonych. W szczególności dotyczy to pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, a więc tych wszystkich, którzy ze względu na brak ochrony nie mają szans podczas zderzenia z jadącym z większą prędkością samochodem. Ciemne ubrania, pozbawione elementów odblaskowych oraz brak oświetlenia jednośladów może doprowadzić do tragedii.

Podczas patroli terenów, gdzie dochodziło w przeszłości do takich wypadków, funkcjonariusze będą tym razem wręczać kamizelki odblaskowe kierowcom, którzy opuszczając samochód np. podczas awarii w terenie słabo oświetlonym, również są narażeni na potrącenie. W działaniach tych będzie uczestniczyć także maskotka śląskiej policji - Sznupek, który wręczy nakładki na pasy bezpieczeństwa ze swoim mniejszym wydaniem, mające przypominać przewożonym samochodami dzieciom o konieczności zapinania pasów.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.