czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 grudnia 2018
  • wyświetleń: 1703

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności za kierownicą

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Na ulicach przybywa samochodów, mogą powstawać utrudnienia w ruchu. Policjanci zwracają się do wszystkich kierowców o zachowanie bezpieczeństwa, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz cierpliwość. Pieszym z kolei przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, szczególnie w godzinach porannych i wieczornych. - Unikniemy w ten sposób wielu niepotrzebnych zdarzeń drogowych i będziemy mogli spokojnie zasiąść przy wigilijnym stole - mówią mundurowi.

Reklama

Mundurowi apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. - Niedostosowanie prędkości do warunków pogodowych oraz niewystarczająca odległość pomiędzy pojazdami prowadzi do licznych wypadków i kolizji - przestrzegają.

- Apelujemy również do pieszych, aby nosili odblaski w sposób widoczny dla kierujących pojazdami. Jest to obowiązek wszystkich pieszych, którzy poruszają się po zmroku jezdnią lub poboczem poza obszarem zabudowanym. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo nosząc element odblaskowy również na obszarze zabudowanym. Odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców - wówczas będziemy mieć pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego - szczególnie kierowców. Przypominamy, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Pieszego z odblaskiem zobaczy nawet z odległości 150 metrów. Taka odległość pozwoli kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Prawo przewiduje mandat za brak odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym - tłumaczą.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.