czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2265

Nowe laboratorium wyeliminuje szarą strefę na rynku paliwowym

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic otrzymali profesjonalnie wyposażony samochód-laboratorium do badania jakości paliwa.

Reklama

KAS, laboratorium
Nowe mobilne laboratorium ma wyeliminować szarą strefę na rynku paliwowym. · fot. Krajowa Administracja Skarbowa


Mobilne laboratorium do badania paliwa już wkrótce pojawi się na drogach naszego województwa. Specjalistyczny sprzęt przekazał PKN ORLEN. Inwestycja w mobilne laboratoria dla urzędów celno-skarbowych to korzyść dla uczciwych przedsiębiorców. Skuteczne działania kontrolne KAS będą chronić interesy legalnie działających przedsiębiorców i eliminować szarą strefę na rynku paliwowym.

- Samochody laboratoryjne KAS wyposażone są w nowoczesny sprzęt, który pozwala na badanie najważniejszych parametrów ropy naftowej, biopaliw i biokomponentów, takich jak gęstość, prężność par, zawartość siarki czy temperatura zapłonu. Dzięki specjalistycznym urządzeniom funkcjonariusze KAS podczas kontroli na miejscu będą mogli przeprowadzić wstępną weryfikację i sprawdzić, czy badane paliwa są zgodne z dokumentami przewozowymi. Przyczyni się to do efektywnej eliminacji z rynku paliw i biokomponentów, które pochodzą z nielegalnych źródeł - zapewnia Grażyna Kmiecik z Referatu Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

KAS, laboratorium
Nowe laboratorium ma wyeliminować szarą strefę na rynku paliwowym. · fot. Krajowa Administracja Skarbowa


Jak czytamy w komunikacie KAS, wprowadzony pakiet paliwowy oraz system monitorowania przewozu towarów wrażliwych w sposób znaczący uszczelnił system skarbowo-celny i ułatwił działalność gospodarczą firmom działającym legalnie. Ze statystyk wynika, że w wyniku zmian legislacyjnych i skutecznego egzekwowania przepisów nastąpił wzrost konsumpcji oleju napędowego w 2017 r. w stosunku do 2016 r. o około 15%. Efekt fiskalny pakietu paliwowego w 2017 r. to około 4 mld zł dodatkowych wpływów do budżetu tytułem podatku VAT.

aka / czecho.pl
źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.