czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 grudnia 2018
  • 10 grudnia 2018
  • wyświetleń: 7024

Bibliotekarka z naszego miasta zwyciężyła w konkursie literackim

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Katarzyna Wituś, Kierownik Działu Dziecięcego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Buntowniczki".

Reklama

Konkurs powstał z myślą o uhonorowaniu i upamiętnieniu sylwetek wybitnych Polek, które swoją postawą i działalnością przysłużyły się umacnianiu wolności, tolerancji i postaw społecznych - w związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości i uzyskania praw wyborczych przez kobiety. Konkurs oparty był na książce bestsellerze "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek" Elena Favilli, Francesca Cavallo, Wydawnictwa Debit.

Zadaniem uczestników konkursu literackiego było "nominowanie" Buntowniczki - Polki, która nie została opisana w książce. Zwyciężczyni opisała historię Buntowniczki Halszki Opfer - autorki książek "Kato-Tata. Nie-pamiętnik" oraz "Monidło".

Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj