czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2996

Trzech mężczyzn awanturowało się w pociągu, zatrzymano ich na dworcu

Strażnicy miejscy pomogli patrolowi Służby Ochrony Kolei podczas interwencji na dworcu kolejowym w Czechowicach-Dziedzicach. Zatrzymano mężczyzn, którzy wszczęli awanturę w pociągu.

Reklama

- W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy udali się na dworzec PKP, gdzie kierownik pociągu jadącego z Katowic zgłosił awanturujących się w przedziale trzech mężczyzn. Na peronie drugim, na który wjechał pociąg, strażnicy miejscy zastali patrol Służby Ochrony Kolei, który przekazał trzech mężczyzn strażnikom - opisuje interwencję straż miejska.

Jak dowiadujemy się od strażników, jeden z pracowników SOK podczas przeprowadzania interwencji oświadczył, że widział jak jeden z mężczyzn wypadł z pociągu, uderzając głową o betonowe płyty w momencie kiedy pociąg stał na peronie. Inny z awanturników oświadczył, że poszkodowany to jego brat i że jest po trepanacji czaszki.

- Do mężczyzny strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało go do Szpitala Wojewódzkiego. W toku dalszej interwencji jeden z awanturników był agresywny w stosunku do interweniujących stróżów prawa. Używał słów wulgarnych, zakłócał spokój i porządek publiczny. Pomimo wezwania 43-letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic do zachowania zgodnego z prawem, ten zaczął być jeszcze bardziej agresywny - mówią mundurowi.

Funkcjonariusze wobec mężczyzny użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej oraz kajdanek. Następnie przetransportowano go do radiowozu. Po pewnym czasie na miejsce przybył również patrol policji, któremu przekazano drugiego z mężczyzn celem dalszych czynności. Strażnicy na awanturującego się 43-latka nałożyli mandat karny, lecz ten odmówił jego przyjęcia, co skutkuje sporządzeniem wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Pszczynie.

Mężczyzna również za swoje agresywne zachowanie został przewieziony do izby wytrzeźwień w Bielsku-Białej, gdzie po zbadaniu wydmuchał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.