czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 11 grudnia 2018
  • wyświetleń: 1107

Najpopularniejsze rodzaje herbat w Polsce

Materiał partnera:

Napar przygotowywany z liści i pąków to napój, po który z wielu powodów sięgamy bardzo często. Zarówno dorośli, jak i dzieci mogą korzystać z jego różnorodnych zalet. Zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy nasz organizm potrzebuje dodatkowych bodźców do rozgrzania - herbata to szybki i prosty sposób, aby poradzić sobie z przemarznięciem. Kilka minut wystarczy, żeby cieszyć się nie tylko ciepłem, ale również rozkoszować się jej niepowtarzalnymi walorami smakowymi. Aktualnie ogromny wybór odmian pozwala zaspokoić gust nawet najbardziej wymagających smakoszy. Jakie rodzaje herbat najczęściej goszczą w polskich domach?

silnet


Herbata czarnaTo właśnie czarna herbata jest najczęstszym wyborem wśród Polaków. Każdy z nas już w dzieciństwie miał okazję poznać jej smak. Towarzyszy nam przy śniadaniu, obiedzie, kolacji, zarówno przy zwykłych spotkaniach rodzinnych, jak i podczas ważniejszych uroczystości. Wbrew pozorom z picia tej odmiany herbaty płynie wiele korzyści, a większość z nas nie zdaje sobie tego sprawy. Najbardziej popularną zaletą spożywania czarnej herbaty, jaką poznajemy już w najmłodszych latach swojego życia, jest stosowanie naparu podczas zatruć i bólów brzucha. Po wypiciu doznajemy ulgi, a objawy zmniejszają się lub całkowicie ustępują. Odpowiedzialna jest za to tanina - substancja wiążąca toksyny. Pobudzenie, lepsze samopoczucie, a nawet poprawiona koncentracja to działanie kofeiny, której zawartość w herbacie jest spora. Obecność przeciwutleniaczy, czyli antyoksydantów - wspiera mechanizmy obronne komórek człowieka, zmniejszając tym samym działanie wolnych rodników. Takie połączenie składników, sprawia, że picie czarnej herbaty to nie tylko świetny pretekst do spotkań, ale również korzyści zdrowotne. Więcej o czarnej herbacie tutaj.

Herbata zielonaWraz z coraz większą świadomością i propagowaniem zdrowego stylu życia przyszedł czas na zieloną herbatę. Swoją popularność zdobyła dzięki zdrowotnemu działaniu; słynie przede wszystkim z przeciwutleniaczy. Duża zawartość antyoksydantów wykazuje pozytywny wpływ na "zły" cholesterol LDL - zmniejsza jego gromadzenie się w tętnicach. Przeciwdziałają one również wielu innym schorzeniom, takim jak choroby sercowo-naczyniowe czy stany zapalne. W składzie zielonej herbaty znajdziemy również flawonole, których dobroczynne działanie odchudzające zostało wielokrotnie potwierdzone przez wyniki badań światowych organizacji naukowych.