Wiadomości

  • 13 grudnia 2018
  • wyświetleń: 6036

Budynek MOSiR zostanie ocieplony, będą na nim też kolektory słoneczne

W najbliższych kilkunastu miesiącach przeprowadzona ma zostać termomodernizacja budynku MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach. Gmina ogłosiła już przetarg na roboty budowlane i liczy, że inwestycję uda sę zrealizować najpóźniej do października przyszłego roku.

Boisko, MOSiR
Budynek MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Joanna Karwacka / czecho.pl


Dwukondygnacyjny budynek Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znajduje się przy ul. Legionów 145. Kubatura obiektu to 5430 m3. Budynek ma wymiary 103,74x19,08m.

W ramach planowanych prac przeprowadzone zostaną roboty wyburzeniowe i rozbiórkowe. Przebudowane zostaną ściany wewnętrzne działowe przyziemia oraz dwie klatki schodowe. W projekcie jest także montaż windy. Inwestycja obejmuje również między innymi wymianę i montaż nowej stolarki okiennej i drzwiowej, a także instalację żaluzji fasadowych.

Istotą przedsięwzięcia jest przede wszystkim ocieplenie ścian zewnętrznych budynku z wykorzystaniem płyt z wełny mineralnej oraz ocieplenie ścian ścian pod trybunami wewnątrz budynku i stropu nad II kondygnacją pianką poliuretanową. Ocieplona zostanie też część stropu trybun płytami izolacyjnymi z betonu komórkowego.

Projekt przewiduje także demontaż istniejących i wykonanie nowych obróbek blacharskich na elewacji, wymianę stopnic schodów zewnętrznych oraz montaż kolektorów słonecznych. Wykonane zostaną też nowe instalacje: wodno-kanalizacyjna i elektryczna.

Inwestycję zwieńczy przebudowa instalacji gazowej oraz montaż kotła c.o. kondensacyjnego gazowego o mocy 65kW. Pojawią się również nowe grzejniki.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.