czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 grudnia 2018
  • 17 marca 2019
  • wyświetleń: 3889

Do końca marca można jeszcze wesprzeć budowę Pomnika Wolności

Odbudowany Pomnik Wolności został uroczyście odsłonięty 10 listopada, w przeddzień 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W odbudowę pomnika włączyli się także mieszkańcy gminy Czechowice-Dziedzice i okolic, przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe.

Reklama

pomnik wolności
Uroczyste odsłonięcie Pomnika Wolności - 10.11.2018 · fot. czecho.pl


Lokalna społeczność pozytywnie odpowiedziała na apel burmistrza Mariana Błachuta i przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego, by - jak w przypadku budowy pierwotnego pomnika - także obecny obelisk został wzniesiony przy wsparciu mieszkańców.

- Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom. Planujemy ich trwałe uhonorowanie w postaci tablicy pamiątkowej na Skwerze Stulecia, na której wymienieni zostaną darczyńcy, którzy na budowę pomnika przekazali datek w wysokości tysiąca złotych lub więcej. Darczyńcy ci zostaną także uhonorowani pamiątkowymi medalami jubileuszowego 2018 roku, zaprojektowanymi i wykonanymi przez profesora krakowskiej ASP Karola Badynę, autora obecnego Pomnika Wolności - informuje na swojej stronie Urząd Miejski.

W dalszej część UM zachęca mieszkańców, przedsiębiorców i organizacje społeczne do rozważenia możliwości dołączenia do grona darczyńców na budowę Pomnika Wolności. Zbiórka zakończy się 31 marca 2019 r., a odsłonięcie tablicy z nazwiskami i nazwami darczyńców będzie elementem obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości.

Wpłaty na ten cel można dokonywać na konto Gminy Czechowice-Dziedzice w Banku PKO BP O/1 w Bielsku-Białej numer 68 1020 1390 0000 6802 0024 9680 lub w kasie Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach z dopiskiem "Pomnik Wolności".

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.