czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 grudnia 2018
  • 2 stycznia 2019
  • wyświetleń: 15097

Zebrano ponad 139 tysięcy złotych na operację rączki 18-miesięcznej Sary

Sukcesem zakończyła się internetowa zbiórka pieniędzy na operację 18-miesięcznej Sary Mazur, która nie ma dwóch kości nie ma ruchomego łokcia i brakuje jej kciuka. Jedynym ratunkiem dla dziewczynki jest operacja, którą zaplanowano na koniec stycznia.

Reklama

sara mazur
Sara Mazur · fot. materiały prywatne


W kwietniu tego roku dziewczynkę zbadał dr Paley, światowej sławy specjalista od dziecięcych rączek i nóżek. Chirurg, który pomaga w najtrudniejszych przypadkach, takich przy których inni lekarze bezradnie rozkładają ręce.

Dr Paley określił wadę Sary jako trudną i złożoną, bo nie ma ruchomego łokcia i brakuje jej kciuka. Jedynym ratunkiem jest operacja, którą zaplanowano na koniec stycznia.

- Dr Paley co pół roku przyjeżdża do Polski. Na najbliższą wizytę czekamy z największą niepewnością, bo wciąż brakuje nam jeszcze prawie 140 tysięcy złotych. To cena za zdrowie naszego maleństwa. Nie mamy zbyt wiele czasu... Nerwowo odliczamy dni, spoglądając na kalendarz. Prosimy, bądźcie z nami, bądźcie z naszą córeczką. Tak bardzo chcemy żeby miała zdrową rączkę - mówili jeszcze kilka tygodni temu rodzice Sary.

W sieci na portalu siepomaga.pl zorganizowana została zbiórka pieniędzy. Do 31 grudnia darczyńcy wpłacili ponad 139 tysięcy złotych!

aka, ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.