czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 16 grudnia 2018
  • wyświetleń: 7312

Zdrowa kobieta po 30stce - 5 porad

Artykuł sponsorowany:

Kiedy w życiu kobiety przychodzi moment że w liczbie wieku z przodu pojawia się magiczna trójka dużo rzeczy ulega zmianie. Kobieta po 30tym roku życia to nadal młoda, pełna życia osoba która przed sobą ma całe życie i wszystko co najlepsze.

Linkhouse
Przewagą jaką posiadają kobiety w tym wieku jest nabyte życiowe doświadczenie, duża świadomość własnego ciała i większa pewność siebie - wylicz ich atuty autor greenbarleyplus.pl/. Dobrze zna samą siebie i wie jak odpowiednio tą wiedzę wykorzystać. To daje jej przewagę przed młodszymi koleżankami. Jednak wkroczenie w nowy etap życia to nie same zalety, ma to również gorsze strony. Jedną z nich są zmiany zachodzące w kobiecym organizmie w pewnym wieku. W miarę upływu lat metabolizm zwalnia, skóra traci kolagen a pewne procesy zachodzące w organizmie ulegają zmianom. Nie możemy już pozwolić sobie na beztroskie objadanie, ponieważ każdy taki incydent zostawi ślady na naszym ciele w postaci oponki lub zbędnych kilogramów, trzeba bardziej zważać na to co ląduje na naszym talerzu. Druga sprawa to skóra która w tym okresie produkuje mniej kolagenu niż we wcześniejszych latach, co oznacza że zaczynamy dostrzegać coraz więcej zmarszczek, pojawiają się one szczególności w okolicy oczu i ust, wyglądają nieestetycznie i zdradzają nasz wiek. Jak zatem w pełni korzystać z jednego z lepszych okresów w naszym życiu, bez zamartwiania się o upływający czas odznaczający się na naszych ciałach? Trzeba należycie o siebie zadbać choć trochę opóźnić upływający czas. Należy stosować w tym celu kilka podstawowych zasad. 

1. Odpowiednia dieta


Dieta kobiety po 30stce powinna na pewno opierać się na produktach zdrowych, lekkostrawnych i wartościowych. W tym wieku wiemy już co jest dobre dla naszego organizmu i czego potrzebuje a co wpływa na nas źle. W tym wszystkim trzeba oczywiście przestrzegać zasad zdrowego odżywiania. Pierwszą ważną kwestią jest jedzenie dużej ilości warzyw szczególnie surowych. Warzywa zawierają dużo antyoksydantów a te spowalniają procesy starzenia. Warzywa powinny być jedzone do każdego posiłku i świetnie sprawdzają się jako przekąski. Druga sprawa która wpływa na organizm jest ograniczenie produktów wysoko przetworzonych i takich które zawierają dużo konserwantów. Źle wpływają one na nasze ciało i zdrowie, powodują wiele chorób i niestrawność. Powodują również nadmierne odkładanie się zbędnych kilogramów, a tego przecież każda kobieta stara się unikać. Na koniec trzeba wspomnieć o czymś co oczywiste lecz często pomijane - przynajmniej 2 litry wody pite codziennie świetnie wpływa na metabolizm, przyśpiesza procesy trawienia i dobrze wpływa na skórę.

2.Ćwiczenia fizyczne


Odpowiednia dieta bez dodatkowego ruchu niewiele zdziała. Kiedy chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów lub nie dopuścić do odkładania się ich większej ilości należy włączyć do naszego życia aktywność fizyczną. Możemy biegać, chodzić na basen lub spacerować - niezależnie od tego co wybierzemy powinnyśmy robić to regularnie. Aktywność fizyczna stosowana codziennie uchroni nas przez niepotrzebną oponką która jest zmorą każdej kobiety.


3.Suplementy diety


Oczywiście najlepiej kiedy wszystkie niezbędne nam witaminy i minerały dostarczymy wraz z posiłkami, lecz nie zawsze jest to możliwe. Jest pewna grupa osób która powinna wspomagać się suplementami oczywiście po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Na stronie greenbarleyplus.pl dostępne są suplementy diety wspomagające odchudzanie i przyśpieszające metabolizm idealnie nadające się dla Pań po 30stce. Suplementy te zawierają w składzie wyłącznie naturalne substancje co czyni je bezpiecznymi i odpowiednimi niemal dla każdego.

4.Zabiegi kosmetyczne


Dla niektórych z nas natura nie jest tak łaskawa jak dla innych i kiepskie geny powodują że procesy starzenia się zachodzą u nich szybciej. Czasem niezbędna do utrzymania odpowiedniej formy i pięknego młodego wyglądu jest ingerencja kosmetyczki lub kosmetologa. Zanim jednak sięgniemy po mocniejszą amunicję warto poddać się zabiegom nie inwazyjnym takim jak oczyszczanie i nawilżanie twarzy, endermologia lub masaże. Wykonywane regularnie zabiegi tego typu pomogą nam zachować świeży i promienny wygląd. Kiedy to już nie wystarcza możemy sięgnąć po mocniejszą broń taką jak na przykład kwas hialuronowy. Wstrzykuje się go pod skórę w miejscu gdzie chcemy ją naprężyć i wypełnić zmarszczki i bruzdy. Jest to zabieg nie groźny który można wykonać prawie w każdym gabinecie medycyny estetycznej. Kolejnym zabiegiem jest lipoliza - jest to zabieg który polega na wstrzyknięciu pod skórę substancji która rozbija tłuszcz w tym miejscu, zabieg powinien być powtórzony w kilku seriach dopiero wtedy przyniesie odpowiednie efekty. Innymi zabiegami którym poddają się kobiety są korekty np nosa, powiększanie ust lub liposukcja. Kiedy zmagamy się na przykład z nadmiernym cellulitem nie możliwym do usunięcia w domowym zaciszu możemy udać się do gabinetu masażu gdzie specjalnymi metodami i środkami masażysta pomoże nam z naszym problemem. 

5.Równowaga i relaks


Często kobiety po 30stce to osoby pewne siebie i swoich atutów. Są u szczytu kariery i z pełnym zaangażowaniem wykonują powierzone im zadania i z przytupem idą przez życie biorąc od niego to co najlepsze. Aby jednak na długo zachowały taką energię muszą zadbać również o regenerację swojego organizmu. Ważne jest aby w codziennym pędzie nie zapominać o sobie i o czego do pełnego zdrowia nam trzeba. Tak często jak to tylko możliwe należy korzystać z dni wolnych i wykorzystać je na relaks. Można wtedy posiedzieć z ulubioną książką, zrobić sobie regenerującą drzemkę lub poddać się swojemu hobby. Najlepszym sposobem na zrelaksowanie się są wyjazdy na łono natury które pozwalają zupełnie oderwać się od codziennych obowiązkach. Kilka dni w pensjonacie agroturystyki lub weekend w spa pozwoli nam naładować baterie na następne tygodnie ciężkiej pracy. Każdej z nas niezależnie od wieku należy się taki odpoczynek. Relaks bowiem świetnie wpływa nie tylko na ducha ale również na ciało. Trzeba o tym pamiętać i korzystać z tego tak często jak to tylko możliwe.