czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 grudnia 2018
  • 9 stycznia 2019
  • wyświetleń: 15754

[ZDJĘCIA] Przez Zabrzeg w niedzielę przeszedł Orszak Trzech Króli

W niedzielę 6 stycznia ulicami Zabrzega przeszedł Orszak Trzech Króli. Wydarzenie, którego organizatorami byli: Stowarzyszenie "Przyjazny Zabrzeg" oraz Szkoła Podstawowa im. Ks. Józefa Londzina w Zabrzegu, odbyło się pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Reklama

Orszak Trzech Króli w Zabrzegu - 06.01.2018 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Barwny orszak zebrał się tradycyjnie pod Domem Strażaka w Zabrzegu. Następnie, po wizycie na dziedzińcu kościoła parafialnego, przeszedł ulicami Zabrzega na miejscowy stadion, gdzie Trzej Królowie symbolicznie pokłonili się Świętej Rodzinie.

Na stadionie nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu szopek. Oceniająca efekty pracy komisja konkursowa brała pod uwagę: dobór i wykorzystanie materiałów, wkład pracy, estetykę pracy i trwałość konstrukcji, oryginalność pomysłu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Zwycięzcom i wyróżnionym w poszczególnych kategoriach nagrody wręczył Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Był czas na poczęstunek oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Orszaki Trzech Króli pojawiły się 6 stycznia na ulicach wielu polskich miast. Orszak ma przypominać o bogatej, polskiej tradycji jasełkowej i zachęcać do wspólnego i radosnego przeżywania Święta Trzech Króli. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów były słowa: "Odnowi oblicze ziemi".

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.