czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2018
  • wyświetleń: 7722

[FOTO] Pożar garażu przy Zamkowej. Błyskawiczna akcja strażaków

W czwartek, 20 grudnia koło godziny 14:00 doszło do pożaru murowanego garażu przy ulicy Zamkowej w Czechowicach-Dziedzicach. Interweniowało pięć zastępów straży pożarnej. Sytuacja była groźna, ale dzięki błyskawicznej akcji strażaków udało się uniknąć przeniesienia ognia na pobliski dom.

Pożar garażu przy ulicy Zamkowej - 20.12.2018 · fot. sid / czecho.pl


Płomienie pojawiły się w składzie z drewnem. Ogień przedostał się na dach murowanego garażu i zaczął się szybko rozprzestrzeniać. Sprawna akcja pozwoliła w ciągu kilku minut opanować płomienie, które zagrażały pobliskiemu domowi. Niezbędne będzie rozebranie części konstrukcji dachu, ponieważ tlą się trudno dostępne elementy tejże konstrukcji.

Działania strażaków mogą potrwać kilka godzin. W akcji udział biorą dwa zastępy z JRG-2 i trzy zastępy ochotników z "Czechowic" i "Lipowca". Ruch przy ulicy Zamkowej w okolicy skrzyżowania z ulicą Cichy Kącik odbywa się wahadłowo. Na miejscu było obecne pogotowie ratunkowe, jednak wstępnie wiadomo, że nikt nie ucierpiał. Przyczynę pożaru ustala policja.

sid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.