czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 grudnia 2018
  • wyświetleń: 5621

Radny rozsyłał smsy o podwyżce opłat. Jest reakcja przewodniczącego

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach jej przewodniczący, Damian Żelazny podniósł temat smsa, którego otrzymał od jednego radnych. Treść wiadomości miała być obarczeniem winą za uchwałę podnoszącą opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Przewodniczący nie ujawnił kim był autor smsa, ale zaapelował, by takich praktyk zaniechać.

Przewodniczący Rady Miejskiej temat poruszył na chwilę przed zakończeniem posiedzenia. - Jesteśmy w szczególnym okresie radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. "Niebo ziemi, niebu ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia". Przesyłamy sobie życzenia w formie tradycyjnej, poprzez kartki świąteczne, poprzez drogę elektroniczną, maile, jak również i smsy. I powiem z przykrością, że dotarł do mnie taki dziwny sms - rozpoczął Damian Żelazny.

Jak tłumaczył, oczekiwał życzeń, a tymczasem odebrał wiadomość, iż "jako przedstawiciel Nowej Inicjatywy jest winny za podwyżkę za odpady, śmieci".

- Jak długo jestem samorządowcem, do tej pory nie spotkałem się z taką praktyką, by ktoś z naszego grona próbował szczególnie w tym okresie rozsyłać tego typu wici. Uważam osobiście, że jest to nie na miejscu i bardzo bym prosił tego radnego, który posłużył się tą formą o zaniechanie tego typu akcji propagandowej - zwrócił się do samorządowców, nie wskazując jednak autora wiadomości. - Wszyscy radni jak tutaj jesteśmy, jesteśmy odpowiedzialni za to miasto i próba obwiniania kogokolwiek za podwyżkę cen śmieci, a za chwileczkę się okaże, że za prąd, za wodę, telefon, gaz również winny będę ja jako przedstawiciel Nowej Inicjatywy i wszyscy członkowie Nowej Inicjatywy, bo w tym smsie jesteśmy wymienieni jako przedstawiciele klubu radnych - dodał.

- Bardzo proszę, ponawiam apel, aby tego typu praktyk zaniechać - poprosił Damian Żelazny.

Oskar Piecuch / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.