Reklama

Wiadomości

  • 25 grudnia 2018
  • 1 stycznia 2019
  • wyświetleń: 19355

Czechowice-Dziedzice w serialu "1983" produkcji Netflixa

Czechowice-Dziedzice zostały ujęte w serialu "1983". To jedna z najgłośniejszych produkcji tego typu w ostatnim czasie.

Czechowic-Dziedzice w w serialu „1983” produkcji Netflixa - 12.2018 · fot. Kadry z serialu 1983


Nasze miasto najpierw pojawia się w dokumentach i wspomnieniach jednego z głównych bohaterów - Anatola Janowa, odgrywanego przez Roberta Więckiewicza. Serial, w tym fragmencie, nawiązuje do prawdziwych wydarzeń z czerwca 1974 roku, kiedy na terenie kopalni doszło do wybuchu. Szczegóły jednak odbiegają już od faktów.

Czechowice-Dziedzice "pojawiają się" także w ostatnim, ósmym odcinku. "Pojawiają", albowiem choć rzekomo akcja dzieje się w Czechowicach-Dziedzicach, to na ekranie oglądamy... Szyb Gigant w Zabrzu, a chwilę później bytomską dzielnicę Bobrek z charakterystycznymi ceglanymi familokami.

Nie chcąc Wam zdradzać fabuły, zainteresowanych zachęcamy do obejrzenia serialu. "1983" opowiada alternatywną historię naszego kraju, który w 2003 roku nadal panuje ustrój komunistyczny. W serialu wystąpili między innymi: Robert Więckiewicz, Maciej Musiał, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Michalina Olszańska oraz Mirosław Zbrojewicz. Odcinki dostępne są wyłącznie na platformie Netflix.

Oskar Piecuch / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.