Reklama

Wiadomości

  • 27 grudnia 2018
  • 28 stycznia 2019
  • wyświetleń: 3508

Wykład o Napoleonie Bonaparte w Miejskim Domu Kultury

Za nami:

Wykład o cesarzu Napoleonie Bonaparte, z okazji 250 rocznicy urodzin, która wypadnie 15 sierpnia przyszłego roku, rozpocznie 28 stycznia cykl spotkań z Jackiem Cwetlerem w 2019 roku.

- Napoleon zmienił oblicze Europy i świata na przełomie XVIII i XIX wieku, którego skutki i wpływy w odczuwamy do dziś. Cesarz, wódz, kodyfikator, miłośnik sztuki i kobiet. Rozpętał wiele wojen, w których zginęło lub zostało rannych miliony żołnierzy i cywilów, rabuś dzieł sztuki, cyniczny kobieciarz. Był wielką nadzieją dla Polaków na obczyźnie (Włochy, Francja), ale skończyło się tylko na Księstwie Warszawskim i wielskiej miłości z Marią Walewską - zapowiada wykład Jacek Cwetler i zaprasza na opowieść o kontrowersyjnym, ale bardzo barwnym i i ciekawym człowieku, który w samotności dokonał żywota na Wyspie Świętej Heleny w 1821 roku.

Wykład, Bonaparte

aka / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj