czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 grudnia 2018
  • 15 stycznia 2019
  • wyświetleń: 29012

[ZDJĘCIA, WIDEO] 27. Finał WOŚP w Czechowicach: zebrano 108 tys. zł

W niedzielę, 13 stycznia po raz 27. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Sztab WOŚP w Czechowicach-Dziedzicach zebrał 108.395,57 zł na ten cel.

Reklama

Loading...


W Czechowicach-Dziedzicach organizatorzy przygotowali bardzo różnorodny program, w którym każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W piątek Elżbieta Zarębska zaprosiła na WOŚP-owy Maraton Siły, Tańca i Fitnessu. Więcej o tej imprezie tutaj.

12 stycznia w klubie Kalendarium odbył się stand up z udziałem Rafała Rutkowskiego oraz Antoniego Gorgonia Gruchy. Podczas imprezy odbyły się liczne licytacje, które poprowadził niezastąpiony Sławomir Kuś.

Również 12 stycznia w Studiu Tańca SOCA odbyły się warsztaty taneczne. To samo studio dzień później organizuje pokazy taneczne. Więcej informacji tutaj.

Maraton Siły, Tańca i Fitnessu. Trenujemy, aby pomagać - 11.01.2019 · fot. Elżbieta Zarębska


Główne wydarzenia odbyły się w niedzielę w CH Stara Kablownia i Klubie Muzycznym Chacharnia. O godzinie 10.30 spod Starej Kablowni wystartowałI Czechowicki Bieg "Policz się z cukrzycą".

Również przed południem (w godz. 11.00-17.00) w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczął się Moto WOŚP. Podczas tej atrakcji każdy uczestnik miał możliwość zobaczenia zupełnie za darmo zapierających dech w piersiach samochodów. Chętni mogli usiąść za kierownicą taksówki, tira, samochodu rajdowego albo Mustanga, Chevroleta Camaro czy też Corvetty!

Od godziny 14.00 do 17.00 na pasażu trwały atrakcje na dzieci, ale nie tylko! Pojawił się kolorowy animator Hapi Hapi, dla małych piłkarzy otworzyła się Strefa Footballu. YM- Twój dietetyk podpowiadał jak wytrwać w noworocznych postanowieniach i wykonywał pomiary, a z Katarzyną Szpaczek - doulą i doradcą noszenia w chustach i nosidłach miękkich ClauWi można było porozmawiać o tym dlaczego warto nosić dzieci w chustach, jak to robić itp. Grupa Ratownictwa PCK Czechowice - Dziedzice pokazała i uczyła chętnych udzielania pierwszej pomocy.

27. Finał WOŚP w Czechowicach - 13.01.2019 · fot. BM / czecho.pl


Ponadto na pasażu odbyły występy Mażoretek Perfecto, pokazy tańca Studia Tańca SOCA (w tym: Street Dance z Katarzyną Borutko, Zumba Fitness z Agnieszką Kozioł i Salsa Kubańska z Rafałem Pietryją). O godzinie 17.00 odbył się pokaz mody na 100-lecie Odzyskania Niepodległości (przygotowany przez Iwonę Rogusińską i Mirosława Wiśniewskiego).

W Chacharni, gdzie odbywała się będzie główna część imprezy, wystąpiły zespoły lokalne, jak również te bardziej znane. Gwiazdą wieczoru był zespół Oberschlesien. Jest to śląska grupa muzyczna wykonująca industrial metal. Powstała w 2008 roku w Piekarach i w swej twórczości formacja posługuje się Językiem Śląskim.

Pomiędzy koncertami i w czasie imprez towarzyszących odbywały się liczne licytacje. Wrzucając coś do puszki można było wylicytować na przykład: przelot helikopterem, voucher na tatuaż, szkolenie barmańskie I stopnia, voucher na makijaż permanentny, 3-dniowy wyjazd od Brukseli, wynajem samochodu, gadżety Fundacji WOŚP i wiele, wiele innych!

Loading...

aka, BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.