czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 31 grudnia 2018
  • wyświetleń: 1025

Na czym polega wybielanie zębów?

Materiał partnera:

Zdrowe, idealnie białe i lśniące zęby bez wątpienia są marzeniem większości ludzi. W dzisiejszych czasach dzięki znacznemu rozwojowi techniki, nauki i medycyny realizacja tego marzenia jest niezwykle prosta. Na rynku znajdziemy mnóstwo gabinetów stomatologicznych świadczących usługi wybielania zębów na najwyższym poziomie.

silnet


Nie trudno się dziwić, że coraz więcej osób korzysta z tej formy poprawy swojego wyglądu. Różnego rodzaju przebarwienia, czy żółtawy odcień szkliwa mogą znacznie utrudniać codzienne życie, zaniżając samoocenę oraz odbierając pewność siebie. Badanie naukowe pokazują, że osoby których zęby mają szarawy odcień bądź przebarwienia rzadziej się uśmiechają i czują się mniej komfortowo w towarzystwie, aniżeli osoby których nie dotyczy ten problem.

Przyczyny występowania przebarwień na zębachPrzyczyn, w wyniku których sporo osób boryka się z przebarwieniami szkliwa jest tak naprawdę wiele i występują one głównie podczas wykonywania codziennych, na pierwszy rzut oka nic nieznaczących czynności. Na kolor naszych zębów wpływa przede wszystkim: picie herbaty, kawy, czerwonego wina, palenie papierosów, dieta uboga w nabiał, warzywa i owoce czy brak dbałości o higienę jamy ustnej, a nawet zażywanie niektórych leków. Pomimo tego, że na rynku jest dostępna szeroka gama różnego rodzaju produktów wspomagających wybielanie zębów i niwelowanie przebarwień (tak na przykład: paski wybielające, pasty do zębów, węgiel aktywny czy płyny do płukania jamy ustnej), to mimo wszystko nie radzą sobie one w zaawansowanych przypadkach. Dlatego w sytuacji, kiedy nasze zęby przybierają szarawo żółtawy odcień powinniśmy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem dentystą. Nie wolno zapominać, że problem przebarwienia szkliwa wpływa nie tylko negatywnie na nasz wizerunek, a samodzielne ich usuwanie może nieść za sobą dużo większe konsekwencje, jak na przykład odsłonięcie szyjek zębowych i nadwrażliwość zębów.

Metody i koszty wybielania zębówW gabinetach stomatologicznych stosuje się różne metody wybielania szkliwa, w zależności od zaawansowania przebarwień, stanu zdrowia zębów oraz pożądanego efektu przez pacjenta. Bez wątpienia najpopularniejsza z nich to ta przy zastosowaniu lampy Beyond. Zabieg polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu, który w interakcji z lampą skutecznie i sprawnie (zaledwie w godzinę), sprawiam że nasze zęby stają się o kilka tonów jaśniejsze. Równie popularne są także szyny, czyli tak zwane wybielanie nakładkowe, dające równie fascynujący efekt. Pamiętajmy jednak, że każdy zabieg poprzedzony winien zostać konsultacja lekarską, najlepiej przez lekarza stomatologa, który podejmie się jego wykonania i na miejscu zajmie się leczeniem zepsutych zębów. Koszt jaki będziemy musieli ponieść chcąc mieć piękny uśmiech zależy od zaawansowania przebarwień oraz stanu zdrowia naszej jamy ustnej. Przeważnie są to ceny rzędu od pięciuset to nawet kilku tysięcy złotych, jednak na zdrowiu z pewnością nie warto oszczędzać.

więcej na stronie FreshMED >>