czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 stycznia 2019
  • wyświetleń: 2909

Na pływalni "Wodnik" pojawił się elektryczny defibrylator AED

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach wzbogacił się o nowy sprzęt - automatyczny elektryczny defibrylator AED.

Defibrylator, pływalnia, basen
Defibrylator AED na pływalni "Wodnik" w Czechowicach-Dziedzicach · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


AED to mały i prosty w obsłudze defibrylator. Urządzenie może uratować życie, gdy zauważymy osobę nieprzytomną, z nagłym zatrzymaniem krążenia. Defibrylator, wraz ze specjalistycznym szkoleniem pracowników MOSiR, został zakupiony dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Prewencyjnego TUiR WARTA S.A., przy udziale brokera Carbo Asecura S.A. Urządzenie znajduje się na krytej pływalni "Wodnik". Zainstalowano je na dolnym korytarzu, przy kasach.

Obsługa defibrylatora AED nie jest skomplikowana, wręcz przeciwnie, jest bardzo intuicyjna. Defibrylator jest wyjątkowo łatwy w obsłudze, ponieważ wydaje komendy głosowe i krok po kroku podpowiada użytkownikowi co robić. Może go zatem użyć osoba bez wcześniejszego przeszkolenia medycznego. Defibrylator AED sam analizuje EKG poszkodowanego i wykrywa, kiedy defibrylacja jest wskazana.

Przy urządzeniu znajduje się tabliczka z ilustrowaną instrukcją, jak skutecznie działać w przypadku konieczności udzielenia pierwszej pomocy. Producent zapewnia, że postępując zgodnie z instrukcjami AED, nie można nikomu zaszkodzić. Można natomiast uratować czyjeś życie.

aka / czecho.pl, źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.