czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 stycznia 2019
  • wyświetleń: 6314

Kierownik elektrociepłowni wygrał konkurs Grupy Tauron

Ireneusz Czulak - na co dzień Kierownik Sekcji Utrzymania Ruchu w elektrociepłowni w Czechowicach-Dziedzicach, po zwycięstwie w konkursie PRO Bono organizowanym w Grupie TAURON ruszył z cyklem spotkań na temat ciepła sieciowego z uczniami śląskich szkół.

Reklama

czystość powietrza
Pomysłodawcą, autorem i wykonawcą jest Ireneusz Czulak - na co dzień Kierownik Sekcji Utrzymania Ruchu w elektrociepłowni TAURON Ciepło w Czechowicach-Dziedzicach. · fot. Grupa Tauron


Zwycięski projekt pn. "Czym skorupka za młodu nasiąknie - dbam o czystość powietrza; ciepło sieciowe, energia co o tym wiem" zakładał prowadzenie tzw. lekcji na żywo na temat ciepła sieciowego i energetyki zawodowej skierowanych do młodzieży ze szkół średnich, gimnazjalnych oraz starszych klas szkół podstawowych.

Projekt, który zdobył pierwsze miejsce w konkursie PRO Bono dla pracowników Grupy TAURON, został zrealizowany na zasadzie wolontariatu. Jego pomysłodawcą, autorem i wykonawcą jest Ireneusz Czulak - na co dzień Kierownik Sekcji Utrzymania Ruchu w elektrociepłowni TAURON Ciepło w Czechowicach-Dziedzicach.

- Pomysł zorganizowania cyklu spotkań z młodzieżą szkół podstawowych i średnich zrodził się po to, aby dotrzeć do dzieci i młodzieży z informacjami na temat produkcji energii cieplnej i elektrycznej, wyjaśnić na czym proces ten polega, jak wpływa na nasze otoczenie i w jaki sposób TAURON Ciepło dba o środowisko - mówi Ireneusz Czulak autor i pomysłodawca projektu.

W przedsięwzięciu udział wzięło ponad 1000 uczniów z 14 szkół podstawowych i średnich z województwa śląskiego. Najważniejszym tematem spotkań była niska emisja, za którą głównie odpowiedzialne są domy prywatne opalane złej jakości paliwem.

- Ja także wiele się nauczyłem od młodzieży. Jestem podbudowany tym, jak bardzo młodym ludziom zależy na czystym powietrzu i naszym środowisku. Mam nadzieję, że będzie możliwość kontynuacji tych działań i dotarcia do młodzieży, która nie miała jeszcze możliwości poznania naszych technologii - dodaje Ireneusz Czulak.

To już II edycja konkursu PRO Bono na projekty z zakresu wolontariatu pracowniczego dla pracowników Grupy TAURON. Na wiosnę planowana jest kolejna edycja. W sumie w obu edycjach zgłoszono ponad 70 pomysłów na inicjatywy prospołeczne.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.