czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 stycznia 2019
  • wyświetleń: 1315

Na dachu zalega śnieg? Premier apeluje o kontrole budynków

Po intensywnych opadach śniegu na dachach wielu budynków zalega gruba warstwa śniegu. Służby przypominają, że właściciele i zarządcy nieruchomości muszą usunąć zagrażającą bezpieczeństwu warstwę śniegu.

- W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz zważywszy na fakt, że w szczególności do obowiązków właścicieli i zarządców obiektów budowlanych należy niedopuszczenie do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający na dachu śnieg i w razie konieczności zapewnienie odśnieżania dachu i elementów elewacji budynku, oczekuję do Państwa Wojewodów spowodowania podjęcia przez podległe służby i inspekcje zespolone, w tym zwłaszcza organy nadzoru budowlanego, pilnych działań kontrolnych w zakresie realizacji przez właścicieli i zarządców obowiązku zapewnienia bezpiecznego ich użytkowania - zaapelował do wojewodów premier Mateusz Morawiecki.

Kontrolą powinny być objęte w pierwszej kolejności obiekty wielkopowierzchniowe, budynki użyteczności publicznej oraz budynki zamieszkania zbiorowego.

ab / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.