Wiadomości

  • 7 stycznia 2019
  • wyświetleń: 3787

Straż skontrolowała bielskie escape roomy. Dwa zamknięto!

Państwowa Straż Pożarna skontrolowała sześć escape roomów w Bielsku-Białej. Ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa zamknięto dwa lokale.

Jak informuje kpt. Patrycja Pokrzywa z Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej w ciągu weekendu strażacy skontrolowali sześć escape roomów w Bielsku-Białej.

W dwóch lokalach stwierdzono nieprawidłowości zagrażające bezpieczeństwu uczestników zabawy - m.in. niewłaściwe drogi ewakuacji lub materiały łatwopalne. W obu przypadkach właściciele zostali zobowiązani do zaprzestania działalności. Pozostałe cztery escape roomy mogą dalej działać.

Do pilnych kontroli escape roomów zobowiązał strażaków w całej Polsce szef MSWiA po piątkowej tragedii w Koszalinie, gdzie w tamtejszym escape roomie zginęło pięć dziewcząt.

Kontrole obejmują m.in. sprawdzenie warunków ewakuacji, wyposażenie lokalu w sprzęt gaśniczy, wymagane okresowe przeglądy instalacji użytkowych (instalacja gazowa, elektryczna, przewody wentylacyjne i kominowe) oraz możliwość prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, w tym możliwość dojazdu do obiektu samochodów straży pożarnej.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.