czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 stycznia 2019
  • wyświetleń: 972

Strażnicy kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych

Jak co roku gdy warunki pogodowe są niekorzystne i panują na zewnątrz ujemne temperatury strażnicy miejscy kontrolują parki, dworce, kanały ciepłownicze, opuszczone budynki oraz pozostałe miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Informują ich o adresach noclegowni, a w skrajnie trudnych przypadkach odwożą bezdomnych w bezpieczne miejsce. Również oferują swoją pomoc proponując ciepłą herbatę lub kawę.

SM apeluje o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur: - Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze lub niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, osoby starsze i bezdomne. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, tel. alarmowe 112 lub 986.

Jak co roku, od listopada funkcjonuje specjalna infolinia. Pod bezpłatnym numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu dla osób bezdomnych. Swoim zasięgiem infolinia obejmuje teren całego województwa śląskiego. Obsługiwana jest przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Funkcjonować będzie przez całą dobę w każdym dniu tygodnia, aż do końca marca 2019 roku.

Informacje takie możemy również przekazać do Czechowickiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Kolejowej 37 (032 215-44-09, 032 215-50-98), w godzinach wieczornych do Noclegowni przy ul. Łukasiewicza 13 (032 215-35-37).

Noclegownia w Czechowicach-Dziedzicach zapewnia 20 osobom pozbawionym mieszkania nocleg w ciepłym i suchym pomieszczeniu, wykonanie zabiegów higienicznych, wypranie i wysuszenie odzieży, a ogólnodostępna kuchnia umożliwia bezdomnym przygotowanie we własnym zakresie prostych posiłków typu śniadania czy kolacje. Placówka czynna jest od zmierzchu do godziny 8.00 rano następnego dnia. Z pobytu w Noclegowni korzystają osoby skierowane decyzją Ośrodka Pomocy Społecznej.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.