czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 10 stycznia 2019
  • 14 stycznia 2019
  • wyświetleń: 3971

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w gminie Bestwina

W Bestwinie dzięki wolontariuszom Sztabu #2861 zarejestrowanego przez Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi udało się wzbogacić konto WOŚP-u o 27.071, 03 zł i trochę waluty obcej (nie podaję szczegółów, ponieważ walutę obcą przelicza warszawska centrala). Jest to o 6908,91 zł więcej niż w ubiegłym roku. W tym roku oprócz Dankowic zwiększyliśmy nasz obszar działania o Wilamowice. Na zdjęciach część z naszych wolontariuszy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w gminie Bestwina - 13.01.2018 · fot. gminabestwina.info


Tym razem nie podaję kwot zebranych w poszczególnych sołectwach, ponieważ niektórzy wolontariusze z tą samą puszką kwestowali w Bestwinie, Kaniowie, Dankowicach i Wilamowicach, więc w ich przypadku nie da się określić, ile zebrali w poszczególnych miejscowościach. Można tego dokonać jedynie w przypadku Bestwinki i Janowic. W Janowicach zebrano 4 532,39 zł, w Bestwince 3 207,17 zł.

13 stycznia 120 000 wolontariuszy nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, kwestowało na ulicach w ramach 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miło mi poinformować, że w tej liczbie mieści się 35 wolontariuszy zarejestrowanych w Sztabie # 2861 powołanym przez Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK. W sumie, łącznie z ekipą przeliczającą puszki wolontariuszy, swoje serce dla innych oddało 38 osób.

W tym roku kwestowaliśmy nie tylko w naszej gminie, ale również w Dankowicach i Wilamowicach. Mnie, jako szefa Sztabu, napawa dumą fakt, że byliśmy jednym z 5 Sztabów w powiecie bielskim (oprócz naszej gminy Sztaby powołano w Porąbce, Mazańcowicach, Czechowicach-Dziedzicach i Wilkowicach).
Jeszcze większą dumą i radością napawa fakt, że w tym roku do grania w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy włączyło się po raz pierwszy, jako samodzielni wolontariusze, pięć uczennic Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bestwince oraz dwie uczennice i jeden uczeń (w sumie już 4 uczniów) Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kaniowie. Wraz z kwestującymi nauczycielami ZSP w Bestwince, ZSP w Janowicach i ZSP w Kaniowie angażowało się jeszcze wielu innych uczniów, choćby rozdając WOŚP-owe serduszka.
Absolutną rekordzistką w 27. Finale WOŚP w naszej gminie jest Zuzanna Zużałek z Kaniowa, która kwestowała w Dankowicach, a w jej puszce Komisja doliczyła się 2 400, 10 zł. Brawo!!! Należy podkreślić, że wraz z Oliwią Pękala jest najmłodszą wolontariuszką, obie mają po 10 lat. 2 042,39 zł zebrała Ewelina Olejak w Janowicach, 1 784, 00 zł Elżbieta Żmij, również w Janowicach.

Wzorem poprzednich lat kolejny raz należy podkreślić bardzo duże zaangażowanie młodzieży, która w czasie pierwszych zbiórek była uczniami najpierw gimnazjum, później szkół średnich, a dzisiaj w dalszym ciągu kwestuje, mimo iż na co dzień przebywa na uczelniach, często mieszka poza naszą gminą. Są mieszkańcami Bestwinki i Kaniowa, a kwestowali kolejny raz głównie w Bestwinie z uwagi na brak zgłoszeń z tego sołectwa i świetnie wywiązali się ze swojej roli. Mogę znów, tak jak przed laty śmiało powiedzieć: Wiktoria, Agnieszka, Patrycja, Adrian, Kuba, Marcin, Michał: Szacun dla Was! I tutaj anegdotka: do wolontariuszy w Bestwinie (nie było to w tym roku) podchodzi ksiądz proboszcz Cezary Dulka i mówi: O, a gdzie podziali się ci mali, którzy tutaj zawsze stali? I odpowiedź wolontariuszy: Proszę księdza, to my jesteśmy, zawsze tutaj byliśmy, tylko już troszkę podrośliśmy.

Wszystkim mieszkańcom gminy Bestwina oraz Dankowic i Wilamowic, którzy wsparli WOŚP oraz wolontariuszom i członkom Sztabu serdecznie Dziękuję! Dziękuję także tym, którzy widząc nas, wolontariuszy, zatrzymywali swoje samochody i podchodzili do nas wrzucając do puszki swoje datki.
Dziękuję mieszkańcom Starej Wsi, którzy przyjechali specjalnie do Dankowic, aby wspomóc WOŚP.
Dziękuję również anonimowej mieszkance Janowic, która dostarczyła do GOK wspaniałą babkę, która osłodziła członkom Sztabu przeliczanie puszek.

Osobne podziękowania należą się dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Bestwinie, Grzegorzowi Boboniowi za udostępnienie lokalu dla Sztabu oraz Andrzejowi Wojtyle za udostępnienie pomieszczeń Muzeum Regionalnego, aby kwestująca młodzież miała gdzie się ogrzać i wypić ciepłą herbatę.

Się ma!
Szef Sztabu #2861

źródło: gminabestwina.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.