Wiadomości

  • 16 stycznia 2019
  • wyświetleń: 2538

Nowoczesny, mały i tani w budowie dom do 120 m kw.

Materiał partnera:

Jak wygląda aktualna sytuacja w budownictwie jednorodzinnym na Podbeskidziu? Jakie domy najchętniej budują jego mieszkańcy i czym się kierują wybierając projekt swojego przyszłego lokum? Na te pytania postaramy się dziś odpowiedzieć!

Domy jednorodzinne na śląskuNa Podbeskidziu, tak, jak w całej Polsce, coraz rzadziej mieszkańcy decydują się na budowę budynku typu bliźniak lub domu szeregowego. Obecnie zdecydowanie wolimy mieszkać osobno, zależy nam na ciszy, spokoju i intymnej przestrzeni. Stawiamy więc na przytulne budownictwo jednorodzinne, a więc przestrzeń, której nie musimy dzielić z sąsiadami.

Mniej znaczy więcejsilnet


Jeszcze do niedawna popularne były duże, kilkuset metrowe domy. Dziś jednak coraz częściej decydujemy się na małe domy, których powierzchnia nie przekracza 100-120 m2. Z czego ta zmiana wynika? Przede wszystkim z wysokich kosztów utrzymania dużego domu. Dziś zdajemy sobie sprawę z tego, że dodatkowe metry kwadratowe oznaczają dodatkowe koszty ogrzewania, oświetlenie etc. Wpływ na decyzję o wyborze mniejszego domu ma także fakt, że rodziny są dziś znacznie mniej liczne niż kilkadziesiąt lat temu i nie potrzebujemy tak dużej przestrzeni. Zależy nam także na jak najniższych kosztach budowy.

Projekty domów z poddaszem użytkowym?Wśród projektów wybieranych przez mieszkańców Podbeskidzia królują domy z poddaszem. Nie dzieje się tak bez przyczyny - rozwiązanie takie wiąże się z łatwą i szybką w budowie prostą konstrukcją, a jednocześnie jest tańsze niż domy piętrowe. Co więcej, dzięki skosom poddasze zyskuje niepowtarzany urok i charakter. Na budynek z poddaszem do późniejszej adaptacji często decydują się młodzi inwestorzy planujący w przyszłości powiększenie rodziny. Taki wybór pozwala im ograniczyć początkowe koszty inwestycji, a jednocześnie pozostawia możliwość dostosowania domu do swoich potrzeb. Co warto wiedzieć, rozważając projekty domów z poddaszem użytkowym? Domoweklimaty.pl to portal, na którym można znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Nowoczesne czyli jakie projekty?Wybierając projekt domu, coraz częściej zwracamy uwagę na obowiązujące trendy. Pragniemy mieszkać w domach, które będą nowoczesne, energooszczędne i modne. Popularne są budynki o prostych, geometrycznych kształtach, z wielkoformatowymi oknami i ciekawą elewacją. Jaki wybrać kolor na elewację domu? Przede wszystkim jasny, który optycznie powiększa budynek. Niektórzy decydują się na fasady łączące drewno, kamień lub blachę. Coraz częściej też stawiamy na na domy inteligentne, wyposażone w systemy sterowania ogrzewaniem, klimatyzacją czy systemy alarmowe. Niektóre posiadają także szereg dodatkowych funkcjonalności, np. system symulacji obecności czy zaawansowany system personalizacji.

Na co jeszcze zwracamy uwagę, wybierając projekt naszego wymarzonego domu? Oczywiście na koszty! Pod uwagę bierzemy jednak nie tylko koszty budowy, ale także późniejszej eksploatacji budynku. Istotna jest dla nas także estetyka oraz dopasowanie domu do krajobrazu i architektury okolicznych budynków.