Wiadomości

  • 16 stycznia 2019
  • wyświetleń: 4697

52-latek zatrzymany za przemoc domową i znęcanie się nad rodziną

Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 52-letni mężczyzna, który jest podejrzany o znęcanie się nad żoną i synem. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach po kolejnej awanturze, którą wszczął w stanie nietrzeźwości. Jest już po zarzutach. Sąd Rejonowy w Pszczynie, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę z żoną i synem. W czasie kłótni napastnik zaatakował swoją małżonkę. Groził kobiecie nożem i niszczył sprzęty domowe. Awanturnik został szybko i skutecznie obezwładniony przez policjantów. Zakuto go w kajdanki. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik ponad promila alkoholu. Przewieziono go do policyjnego aresztu.

W poniedziałek zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury i sądu. Śledczy wnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku. Najbliższe miesiące zatrzymany spędzi w areszcie. Za przemoc domową grozi mu teraz do 5 lat więzienia. W przeszłości był on już karany za podobne przestępstwa.

aka / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.