czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 18 stycznia 2019
  • wyświetleń: 5436

Rozpoznali sprawcę rozboju na portalu społecznościowym

Rodzina pokrzywdzonej kobiety rozpoznała sprawcę kradzieży rozbójniczej na portalu społecznościowym. Policjanci nie mieli większego problemu z jego zatrzymaniem. Okazało się, że 17-letni sprawca przebywał w komisariacie. Policjanci zatrzymali go już wcześniej do innej sprawy - pobicia 22-latka. W czechowickim komisariacie usłyszał zarzuty pobicia oraz kradzieży rozbójniczej. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Do komisariatu w Czechowicach-Dziedzicach zgłosił się mąż pokrzywdzonej kobiety. Mężczyzna powiadomił policjantów o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w dniu 11 stycznia w sklepie przy ul. Legionów. Z jego relacji wynikało, że napastnik skradł butelkę wódki. Kiedy ekspedientka (żona zgłaszającego) usiłowała go zatrzymać, sprawca ją zaatakował. Popchnął na podłogę, a następnie kopnął w plecy i uciekł.

Pokrzywdzona kobieta wraz z mężem i córką przeglądali zapisy sklepowego monitoringu, a następnie portale społecznościowe. Na jednym z nich rozpoznali mężczyznę podejrzanego o kradzież i atak. Zgłaszający podał imię i nazwisko sprawcy. Policjanci nie musieli daleko szukać. 17-latek przebywał w tym czasie w komisariacie. Był podejrzany w innej sprawie - pobicia 22-letniego czechowiczanina. Śledczy rozliczyli go za oba przestępstwa, których dopuścił się w ostatnim czasie - pobicie i kradzież rozbójniczą, za co grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

ab / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.