Wiadomości

  • 25 stycznia 2019
  • 18 lutego 2019
  • wyświetleń: 4735

Błażej Torański, autor książki "Knebel. Cenzura w PRL-u" w MDK

Za nami:

18 lutego o godzinie 18.30 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie z Błażejem Torańskim, autorem książki "Knebel. Cenzura w PRL-u".

MDK, Błażej Torański
Błażej Torański · fot. MDK Czechowice-Dziedzice


Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Działaczem NZS - Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Pracował m.in. w czasopismach: Dziennik Łodzki, Wprost, Prawo i Życie, Rzeczpospolita. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich iI Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Przyrodni brat Teresy Torańskiej.

W 2017 otrzymał Nagrodę im Janusza Kurtyki, przyznaną przez SDP za rok 2016 za publikacje na łamach pism "Odra" i "Do Rzeczy"W 2018 otrzymał nagrodę Zarządu Łódzkiego Oddziału SDP za książkę pt. "Knebel. Cenzura w PRL-u"

Książka zawiera wywiady z 21 rozmówcami: dziennikarzami, reżyserami, grafikami, kompozytorami, artystami, literatami, odsłaniającymi kulisy swoich kontaktów z cenzurą.Ujawniają mechanizmy, dzięki którym, władza potrafiła skutecznie zmusić twórców do trudnych ustępstw, a wielu nawet do współpracy.

MDK, Błażej Torański

aka / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj