czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 lutego 2003
  • wyświetleń: 845

Znowu nie ma podwyżek

Informowaliśmy o podwyżkach cen biletów komunikacji miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Bilety miały być droższe od 1 marca czyli od jutra. Okazuje się jednak, że podwyżka została po raz drugi przełożona - więcej mieszkańcy Czechowic zapłacą dopiero za bilety kwietniowe.

Przypomnijmy, czechowicka Rada Miejska uchwaliła wyższe opłaty za przejazdy autobusami PKM-u w styczniu. Mówiło się, że w praktyce oznaczać to będzie, że bilety będą droższe być może już od 15 lutego, kolejną zapowiadaną datą wprowadzenia podwyżek był pierwszy dzień w marca. W realizacji planów Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach cały czas na przeszkodzie stoją jednak względy formalne - uchwała radnych o podwyżkach ma zostać opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego, a potem muszą minąć jeszcze 2 tygodnie zanim się uprawomocni. Tymczasem Dziennik Urzędowy Województwa Śląskiego o podwyżkach cen biletów w czechowickich autobusach nie poinformował do dziś.

Dodajmy, że bilet jednorazowy na przejazd do 20-tu minut będzie kosztował w Czechowicach 2 złote i 20 groszy. Co istotne, tego najtańszego biletu nie będzie można już zakupić u kierowcy. Prowadzący autobus będzie sprzedawał bilety tylko i wyłącznie za 3 złote na przejazd dłuższy - do 40-tu minut. Zdrożeją również bilety miesięczne. Kupując bilet szkolny na kwiecień trzeba będzie zapłacić 20 złotych. Miesięczny bilet imienny na przejazdy w obrębie miasta będzie kosztował 55 złotych, a miesięczny na trasy włącznie z sołectwami oraz do Bielska-Białej - 59 złotych.


Iza / Mega FM

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.