czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 stycznia 2007
  • wyświetleń: 997

Droższe znaczki pocztowe

Droższe znaczki pocztowe


Nowy Rok dostarczył na pocztę nowe cenniki. Wszystkie osoby, które chcą wysłać list po 1 stycznia muszą się liczyć z wyższymi niż wcześniej opłatami. To pierwsza od dwóch lat podwyżka Poczty Polskiej.

W 2007 roku za najlżejszy list lub okazjonalną kartkę pocztową zapłacimy 1,35 zł, to o 5 groszy więcej niż w roku ubiegłym. O dwa razy tyle wzrosła ekspresowa przesyłka listowa. Wysłanie popularnego „priorytetu”to od wczoraj 2,10 zł. Zmieniają się również opłaty za nadanie paczki pocztowej. Tradycyjne (ekonomiczne) przesyłki tego typu będą nas kosztować złotówkę więcej, paczki priorytetowe - 1,50 zł.

Bez zmian pozostaną ceny za usługi komplementarne (dodawane do usług podstawowych). Nie zmienią się - obowiązujące od 2003 roku - ceny za potwierdzenie odbioru przesyłki lub przekazu pocztowego przez odbiorcę (1,90 zł), czy za tzw. „polecenie” (2,20 zł).

Nie wzrosną także ceny za przekazy i przesyłki nadawane za granicę. Lecz i tutaj pojawia się wyjątek, którym mogą być ponad pięciokilowe paczki do niektórych krajów Europy. Poczta Polska informuje, że podwyżka cen w tym przypadku wynika w głównej mierze ze wzrostu opłat uiszczanych innym operatorom za doręczanie paczek w ich krajach.

smm / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.