Wiadomości

  • 24 stycznia 2019
  • 26 stycznia 2019
  • wyświetleń: 10742

Czechowiczanie opuszczają RPW w powiecie i zmieniają klub w gminie

Zaledwie trzy miesiące po wyborach samorządowych mamy pierwsze małe trzęsienie ziemi w radach powiatowej i miejskiej. Od 23 stycznia czechowiccy radni RPW zdecydowali się działać pod nową nazwą "Porozumienie - Aktywni Mieszkańcy".

Pismo radnych Porozumienia - Aktywni MieszkańcyInformujemy, że z dniem 23 stycznia my radni Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach oraz Rady Powiatu Bielskiego, wybrani z list KWW Rodzina Prawo Wspólnota i funkcjonujący w ramach klubów RPW podjęliśmy decyzję o:
  • zmianie nazwy klubu w Radzie Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach z RPW na Porozumienie - Aktywni Mieszkańcy,
  • wyjściu z klubu RPW w Radzie Powiatu i utworzeniu koła Porozumienie - Aktywni Mieszkańcy.


Podjętą decyzję motywujemy wyczerpaniem się możliwości dalszej współpracy w ramach RPW, co szczególnie uwidoczniło się podczas kampanii wyborczej przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi.


Pod pismem podpisali się radni Rady Powiatu Bielskiego - Mirosław Greczka oraz Stanisław Pięta, a także radni Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach - Łukasz Dobucki, Radosław Hudziec, Paweł Pawlik, Krzysztof Szczypka i Krystyna Zioberczyk.

Radosław Hudziec, RPW, Rada Miejska, sesja
Radosław Hudziec jest jednym z pięciu radnych nowego klubu - Porozumienia - Aktywni Mieszkańcy. · fot. czecho.pl


W rozmowie z naszą redakcją radny Radosław Hudziec przyznał , iż w Czechowicach-Dziedzicach zmieniana jest wyłącznie nazwa klubu. Bez zmian pozostanie natomiast jego skład (nadal będzie to pięcioosobowe grono radnych), a także środowisko, które zamierza reprezentować.

Stanisław Pięta, Rada Powiatu
Stanisław Pięta jest jednym z dwóch radnych powiatowych koła "Porozumienie - Aktywni Mieszkańcy". · fot. mat. wyborcze


Nieco bardziej skomplikowana jest sytuacja w powiecie bielskim, gdzie wyjście z klubu Rodzina Prawo Wspólnota przez dwóch radnych z Czechowic-Dziedzic, oznacza faktyczny rozłam w jego ramach. RPW, które dotychczas miało jedenaście mandatów i którego reprezentantem jest między innymi starosta Andrzej Płonka, będzie ich miało teraz już dziewięć, czyli tyle samo, ile Prawo i Sprawiedliwość.

Oskar Piecuch / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.