Wiadomości

  • 26 stycznia 2019
  • wyświetleń: 4870

Wróci połączenie kolejowe z Oświęcimiem. Trwają konsultacje

Województwo Małopolskie planuje w obecnej edycji rozkładu jazdy wznowienie kursowania codziennych pociągów na odcinku Oświęcim - Czechowice-Dziedzice. Projekt oferty przewozowej przewiduje 9 par pociągów kursujących w większości w bezpośrednich relacjach do/z Krakowa Głównego przez Trzebinię.

Stacja kolejowa w Kaniowie
Stacja kolejowa w Kaniowie · fot. czecho.pl


Aby zapewnić jak najlepsze dostosowanie rozkładu jazdy do potrzeb pasażerów Zarząd Województwa zaprasza do podzielenia się swoimi uwagami i propozycjami do opracowanego projektu. Wnioski z ww. konsultacji zostaną wykorzystane do uzgodnień z Województwem Śląskim - współorganizatorem przewozów na tej linii oraz do opracowania ostatecznej wersji rozkładu jazdy i przeanalizowane pod kątem możliwości wprowadzenia przez Zarządcę Infrastruktury - Spółkę PKP PLK S.A.

Wszyscy zainteresowani mogą do dnia 30 stycznia br. przesyłać wnioski w formie elektronicznej na adres kolej@umwm.pl, z dopiskiem "Konsultacje rozkładu jazdy". Proponowany rozkład jazdy pociągów relacji Kraków - Trzebinia - Oświęcim - Czechowice-Dziedzice przedstawiony jest w załączniku.

rozkład pkp
Projekt rozkładu jazdy

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.