czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 27 stycznia 2019
  • wyświetleń: 2089

Czego życzyć Młodej Parze? Pomysły na prezenty i życzenia

Materiał partnera:

Towarzysząc młodej parze w ich dniu ślubu powinniśmy przygotować się i pomyśleć o życzeniach, które chcemy im złożyć. W jakiej formie to zrobić? Gdzie szukać inspiracji? Jak ubrać w słowa to, co mamy z sercu i myślach?

silnet


Życzenia? Prosto z serca!Życzenia ślubne to niewątpliwie ważny punkt całej ceremonii i tego jakże istotnego dla pary młodej dnia. Dostając zaproszenie powinniśmy poczuć się w pewien sposób uprzywilejowani, niezależnie od tego czy za mąż wychodzi Twoja siostra, przyjaciółka, sąsiadka, czy żeni się kuzyn, współpracownik czy szef. Oni pomyśleli o Tobie, więc i Ty nie zawiedź pary młodej. Możesz wyrazić to, co czujesz i to, czego im życzysz na początku nowej drogi życia w formie życzeń.

Jak to zrobić?Życzenia ślubne dla pary młodej mogą przyjąć wiele form. Najpopularniejszą są życzenia wypowiadane zaraz po ceremonii zawarcia związku małżeńskiego,w formie ustnej. Goście podchodzą do państwa młodych jeszcze pod kościołem, miejscem zawarcia ślubu lub na sali weselnej i wypowiadając z serca płynące życzenia zapewniają o swoim wsparciu i radości z tego szczęśliwego dnia. To także moment wręczania kwiatów i prezentów. Dość częsta praktyka jest równoczesne przekazywanie życzeń spisanych na okolicznościowej kartce. Ta opcja daje możliwość złożenia życzeń przemyślanych, takich, które przyjmują właściwą oprawę literacką. Czasem zdarza się, i to jest naturalne, że chcąc powiedzieć coś z głowy, tu i teraz, jesteśmy w stanie wypowiedzieć jedynie standardowe "wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia". Warto jednak przygotować życzenia w domu, spisać je w eleganckiej formie, i z głębokim przekonaniem opisać swoje uczucia i zapewnić o pamięci. Kartka powinna być okolicznościowa, nawiązywać do okazji ślubu, powinna zaznaczać, że w środku znajdą państwo młodzi coś wyjątkowego.

silnet


Innym sposobem złożenia życzeń parze młodej jest wygrawerowanie kilku ciepłych słów jako dodatek do prezentu. Grawer ten może zostać umieszczony na skrzynce,w której sprezentujemy wino, na szkatułce, w którą włożymy kopertę lub drobny upominek. Życzenia takie mogą również być zamieszczone w ciekawej formie w bukiecie, przy każdym kwiatku może być dołączona karteczka z miłym słowem. Niebanalne pomysły są na czasie. Twórczość i inwencja własna są mile widziane!

Zainspiruj się!Chcesz złożyć niebanalne życzenia? Źródłem inspiracji mogą być przykłady z Internetu. W sieci znajdziemy garść porad, jakie złożyć życzenia ślubne, oraz pomysłów na formę złożenia życzeń dla osób, które chcą to zrobić niestandardowo. Życzenia mogą przyjąć formę standardowych,tradycyjnie spisanych słów, najczęściej to życzenia zdrowia, pomyślności, radości, pociechy z małżonka i wszelkiego dobra na nowej drodze życia. Jednak Internet pęka w szwach od wielu pomysłów, które są absolutnie niebanalne. Śmieszne życzenia na ślub, rymowanki, wierszyki polegające na grach słownych z pewnością spodobają się tym, którzy mają poczucie humoru, dystans do siebie i otoczenia. Życzenia tego typu warto złożyć osobom, które są nam bliskie, osobom, które dobrze znamy. Lepiej powstrzymać się od tej formy życzeń podczas ślubu szefa lub dalekiej kuzynki, której dość dobrze nie znamy. We wszystkim warto znać umiar i potrafić rozeznać sytuację.
Jesteś osobą odważną? Nie boisz się wyzwań? Możesz więc swoje życzenia przekazać w oryginalnej formie. Nagraj video, w którym możesz zmontować krótki klip ze zdjęciami Twoimi i pary młodej, z waszymi wspomnieniami, miłymi chwilami, anegdotami, dołącz życzenia składane przed kamerą i wręcz parze młodej płytkę lub inny nośnik z życzeniami, a jeśli jesteś na tyle odważny - po prostu odtwórz go podczas przyjęcia! Z pewnością zachwycisz wielu gości. Podobnym sposobem możne być wykonanie piosenki. Takie oryginalne życzenia z pewnością zapadną w pamięci i sercu pary młodej. Możesz wykonać waszą ulubioną piosenkę lub pokusić się o napisanie tekstu życzeń do znanej melodii. Idź na całość!