Wiadomości

  • 28 stycznia 2019
  • wyświetleń: 2105

Zimowe przygotowania MRKS-u Czechowice-Dziedzice

Od 9 stycznia w reżimie treningowym znajdują się już piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Piąta drużyna IV ligi śląskiej, gr.II zajęcia na boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią łączy z jednostkami "siłowymi" w terenie, oraz siłowni. Z kolei w sobotę - 2 lutego podopieczni Piotra Mrozka zainaugurują cykl gier sparingowych, a pierwszym rywalem czechowiczan będzie lider bielskiej "okręgówki" - Beskid Skoczów.

Tej zimy w kadrze MRKS-u nie należy spodziewać się większej rewolucji, a dojdzie jedynie do kosmetycznych zmian. Do występującego szczebel niżej LKS Bestwina przenosi się Krystian Patroń, z kolei po półrocznej przygodzie w Czechowicach-Dziedzicach, powrócić do rezerw Podbeskidzia Bielsko-Biała zdecydował się Damian Oczko. Przygotowania do rundy wiosennej z Sołą Oświęcim, a więc reprezentantem III ligi, gr.IV rozpoczął też Daniel Feruga. Po kontuzji odniesionej jeszcze w trakcie jesiennych zmagań, karierę zakończył również doświadczony bramkarz Krzysztof Kozik.

Z czechowickim zespołem trenuje z kolei trzech testowanych zawodników. Jeden z nich to bramkarz o statusie młodzieżowca z beskidzkiego regionu, pozostali dwaj to obrońca mający za sobą występy na drugoligowym szczeblu, oraz pomocnik - "młodzieżowiec", reprezentujący ostatnio trzecioligowca spod Łodzi, a przez lwią część kariery związany z bielskim Podbeskidziem. Wszyscy mają wystąpić w premierowym test-meczu MRKS-u i być może wkrótce dojdzie do finalizacji tych transferów.

Tak jak zostało wspomniane na wstępie, piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice pierwsze spotkanie sparingowe rozegrają już w najbliższą sobotę - 2 lutego o godzinie 11:00 na boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią, gdzie zmierzą z przewodzącym w bielskiej "okręgówce" Beskidem Skoczów. Łącznie szkoleniowiec czechowiczan Piotr Mrozek zaplanował tej zimy 10 testowych potyczek, natomiast początek rundy wiosennej w IV lidze śląskiej, gr.II nastąpi 16 marca (sobota), kiedy to na własnym stadionie nasza drużyna o godzinie 15:00 rozpocznie bój o punkty rezerwami Podbeskidzia.

Plan sparingowy MRKS Czechowice-Dziedzice:2 II (sobota) - KP Beskid Skoczów /sztuczne boisko MOSiR Cz-Dz; godz. 11:00/
6 II (środa) - GKS Tychy U19 /sztuczne boisko MOSiR Cz-Dz; godz. 17:30/
9 II (sobota) - TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała /sztuczne boisko MOSiR Cz-Dz; godz. do ustalenia/
13 II (środa) - BTS Rekord Bielsko-Biała /sztuczne boisko MOSiR Cz-Dz; godz. 17:30/
16 II (sobota) - GKS Pniówek Pawłowice Śląskie /sztuczne boisko MOSiR Cz-Dz; godz. 11:00/
20 II (środa) - MKS Trzebinia /sztuczne boisko MOSiR Cz-Dz; godz. 17:30/
23 II (sobota) - KP Warta Zawiercie /sztuczne boisko MOSiR Cz-Dz; godz. do ustalenia/
27 II (środa) - LKS Unia Kosztowy /sztuczne boisko MOSiR Cz-Dz; godz. 17:30/
2 III (sobota) - LKS Przemsza Siewierz /sztuczne boisko MOSiR Cz-Dz; godz. 11:00/
7 III (czwartek) - LKS Pasjonat Dankowice /sztuczne boisko MOSiR Cz-Dz; godz.17:30/

aka / czecho.pl

źródło: mrks.czechowice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.