Wiadomości

  • 31 stycznia 2019
  • wyświetleń: 2122

Księgowy przyjaciel czy wróg przedsiębiorstwa?

Artykuł sponsorowany:

Początek roku to czas wielu zmian i nowych decyzji. To również dobry moment na uporządkowanie procesów w prowadzonej organizacji.

5+Consulting


Obecnie coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z usług biura księgowego. Jest to bardzo dobre wyjście w sytuacji, kiedy nie posiadamy odpowiednich warunków do tego, aby poszukać pracownika, który na co dzień będzie się zajmował księgami rachunkowymi przedsiębiorstwa. Czy księgowy jest rzeczywiście naszym sprzymierzeńcem? A może to przeciwnik, który tylko niepotrzebnie wszystko komplikuje?

Czasem właścicielom firm wydaje się, że mogą sami zająć się księgowością. Niestety po jakimś czasie, szczególnie kiedy przychodzi czas rozliczeń i wypłat, okazuje się, że takie zajmowanie się obszarem księgowym firmy wcale nie jest tak proste. Profesjonalny księgowy posiada niezbędną wiedzę, został wykształcony w tym właśnie kierunku, więc wie, co robi. Aby sprostać wymaganiom przedsiębiorców i wciąż cieszyć się ich uznaniem księgowi sięgają po nowe rozwiązania - także te technologiczne. Nam o wiele więcej czasu zajęłoby pozyskiwanie tej wiedzy na stronach czy forach internetowych, które nie zawsze są rzetelne, a co za tym idzie, mogą wprowadzić nas w błąd. Kiedy zatrudnimy biuro księgowe, będzie nam ono przypominało o terminach składek czy zeznań podatkowych - nie będziemy musieli zaprzątać sobie nimi głowy. Zaoszczędzony w ten sposób czas będziemy mogli przeznaczyć na rozwój swojego biznesu.

Istnieje jednak przypadki, w których skorzystanie z takiego outsourcingu nie wyszło firmie na dobre. Pytanie brzmi: dlaczego? Przed zdecydowaniem się na konkretne biuro rachunkowe należy zrobić odpowiedni research. Współpracując ze złym i niesprawdzonym biurem rachunkowym, możemy narazić się na duże straty pieniężne. Jednak to nie wszystko. Podczas problemów z w razie złego prowadzenia ewidencji i rozliczeń księgowych możemy zszargać sobie nerwy. Kiedy źle wybierzemy i okaże się, że biuro rachunkowe zamiast pomóc tylko nam zaszkodziło, możemy także stracić pozycję na rynku i reputację, która jest trudna, jeśli nie niemożliwa do odzyskania.

ksiegowy


Obowiązująca od sierpnia 2014 r. deregulacja zawodu księgowego jest zagrożeniem dla przedsiębiorców, w większości przypadków nie wiedzą, komu tak naprawdę powierzają losy ich firmy. Dzisiaj biuro rachunkowe może prowadzić prawie każdy. Zdaniem ekspertów, księgowy z certyfikatem zapewnia większe bezpieczeństwo przedsiębiorcy. Przede wszystkim, szukając odpowiedniego biura rachunkowego, trzeba zwrócić uwagę na uprawnienia personelu. Jeśli pracownicy takiej firmy mogą udokumentować swoje doświadczenie i pochwalić się właściwymi kompetencjami, jesteśmy na dobrej drodze. Nie musimy się obawiać tego, że księgowy nie zgodzi się na rozmowę czy sprawdzenie jego kwalifikacji. Jeśli jednak tak się okaże, wówczas lepiej poszukać innej firmy.
Pamiętajmy o tym, że przedsiębiorcy nie muszą sami działać w meandrach rynku, a księgowy nie jest tylko od liczenia podatków. Wzajemna współpraca przy wykorzystaniu bogatego doświadczenia obu stron pozwoli nie tylko w rzetelny sposób rozliczać się z fiskusem, ale przede wszystkim wypracować indywidualne rozwiązania owocujące oszczędnościami w firmie.

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego jest niezwykle ważny. Dlatego przy selekcji i podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się odpowiednimi kryteriami. Należy pamiętać, że nie można zwracać uwagi tylko na cenę usług - niska kwota zazwyczaj przekłada się na prezentowany standard. Księgowy będzie naszym przyjacielem, jeśli zaufamy odpowiedniej firmie z doświadczeniem.
Jeżeli masz wątpliwości czy księgowość Twojej firmy prowadzona jest w sposób prawidłowy i rzetelny zapraszamy do kontaktu. Zadbamy o Twój spokój.

5+Consulting--
5+Consulting
http://www.5-plus.com.pl
Tel. 728924455
Czechowice-Dziedzice,
Ul. Legionów 83A (CH STARA KABLOWNIA- START-UP)