Wiadomości

  • 7 stycznia 2007
  • wyświetleń: 2346

Tragiczny weekend na drogach

Od początku weekendu na śląskich drogach zginęło 6 osób - w większości byli to piesi. Tylko w piątek doszło do 5 tragicznych w skutkach wypadków: w Sosnowcu, Goczałkowicach, Zabrzu, Siemianowicach Śląskich i Lublińcu.

W Sosnowcu kierowca matiza, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 19-letnią mieszkankę tego miasta, która zginęła na miejscu.

W Goczałkowicach kierowca tico potrącił 77-letniego pieszego, który zmarł w szpitalu.

W Zabrzu na drodze krajowej nr 88, 31-letni kierowca peugota z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia z volkswagenem caddy. W wyniku zderzenia zginął 31-letni kierowca volkswagena. Kierujący peugotem doznał ciężkich obrażeń ciała.

W Siemianowicach policjanci zatrzymali 23-letniego kierowcę terenowego opla, który mając w wydychanym powietrzu 0,7 promila, potrącił śmiertelnie 63-letniego pieszego, który przechodząc w miejscu niedozwolonym, najprawdopodobniej wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd.

W Lublińcu pod kołami hondy zginął idący jezdnią nieznany mężczyzna w wieku około 60 lat.

W sobotę około godz. 18:00 w Wojkowicach 21-letni kierowca potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych dwie starsze kobiety. 80-latka zginęła na miejscu, a 69-letnia kobieta została z ciężkimi obrażeniami przewieziona do szpitala.

Radio Express

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.