czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 lutego 2019
  • 24 marca 2019
  • wyświetleń: 3428

KOT 2019: Recital "Muka" w Miejskim Domu Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Za nami:

W ramach Karnawałowego Ogródka Teatralnego KOT 2019 zapraszamy serdecznie na recital Kuby Bergela "Muka". Recital, który pierwotnie planowany byłą na 16 lutego, odbędzie się w niedzielę, 24 marca.

KonkursSpektakl muzyczny miał swoją premierę w lipcu 2018, a teraz zostanie wystawiony w ramach festiwalu KOT.

W programie utwory między innymi z repertuaru Republiki, Lao Che, Korteza, w  nowych aranżacjach utrzymanych w stylu zbliżonym do piosenki aktorskiej.  Będzie zabawnie, refleksyjnie, a może i groźnie, lecz nikomu się krzywda nie stanie! Piosenki dobrane subiektywnie, połączone w zgrabną całość, która opowiada historię pewnego człowieka. Kim jest ten człowiek? Może dla Ciebie jest obcą osobą, a może dojrzysz w nim swoje własne odbicie? Jeśli ktoś lubi dobry wokal i rewelacyjną muzykę, z chęcią skusi się na fascynującą historię opowiedzianą przez legendarne utwory, przy których każdemu albo nóżka tupnie albo łezka się zakręci.

Ewelina Stanclik - fortepian
Kuba Bergel - ukulele
Jakub Krzanowski - perkusja
Piotr Maga - gitara
Maciej Baczak - gitara
Jakub Żemła - bas
oraz aktorzy z Grupy Aktorskiej CTM MOVIMENTO
Barbara Bielaczyc - opieka artystyczna
Gaba Lachendro - choreografia
Justyna Piwowarska - animacje
Kamil Krzanowski - światło i dźwięk

Kuba Bergel: Pochodzę z Czechowic-Dziedzic. Tutaj też zachłysnąłem się teatrem, biorąc udział w spektaklach Teatru Muzycznego MOVIMENTO pod kierunkiem Barbary Bielaczyc - "West Side Story", "Kiss me, Kate!", "Sen nocy letniej", "Orfeusz w piekle" czy "Skrzypek na dachu". Później uczyłem się w Studium Aktorskim przy Teatrze Śląskim w Katowicach. Tam też miałem możliwość wzięcia udziału "Hamlecie" (reż. Atilla Keresztes) oraz "Królu Edypie" (reż. Grzegorz Kempinsky). Po ukończeniu studium rozpocząłem współpracę z Teatrem Muzycznym ArteCreatura, Teatrem Artenes, Narodowym Teatrem Edukacji, Teatrem Nowym z Krakowa. Jestem współtwórcą "Teatru Czwarta Scena", gdzie w listopadzie 2017 zdobyliśmy trzecie miejsce na Katowickiej Rundzie Teatralnej spektaklem "Nigdzie tak nie wieje, jak tutaj" (reż. Maria Baładżanow). Brałem udział w warsztatach z techniki Czechowa w AST we Wrocławiu oraz w kursie dubbingu przeprowadzonym we wrześniu 2014 w AST w Krakowie.

Z wykształcenia jestem programistą. Stanowi to dość ciekawe połączenie z moim drugim zawodem, czyli aktorstwem. Pracuję także jako grafik komputerowy, specjalizujący się w aplikacjach internetowych, plakatach teatralnych i efektach specjalnych w filmach. Interesuję się również scenografią teatralną. Mam na swoim koncie kilka zrealizowanych projektów, m.in. do opery "Kserkses" G.F. Händla, czy operetek "Orfeusz w piekle" J. Offenbacha oraz "Księżniczka Czardasza" Imre Kalmana.

Od listopada 2017 współpracuję z Grupą Filmową Darwin w zakresie efektów specjalnych i postprodukcji.


Bilety w cenie 15 i 20 zł do nabycia w sekretariacie MDK.

recital muka

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj