czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2007
  • wyświetleń: 1890

Matka i syn - złodziejski duet

Reklama

56-letnią Stanisławę S. oraz jej 34-letniego syna Rafała zatrzymali w czwartek funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji.

Około godziny 15.00 policjanci patrolujący rejon ulicy Podkępie w Czechowicach-Dziedzicach zauważyli kobietę i mężczyznę, którzy w pocie czoła dźwigali sporych rozmiarów aluminiową drabinę. Na widok umundurowanych stróżów prawa ich zachowanie stało się co najmniej dziwne - zachowywali się podejrzanie, nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć w jaki sposób weszli w posiadanie drabiny. Rafał S. starał się wmówić policjantom, że drabinę zabrał z terenu jednej z prywatnych posesji za zgodą jej właściciela. Nie potrafił jednak wskazać zarówno właściciela, jak i samej posesji. Policjanci nie dali się zwieść tym mało wiarygodnym "opowieściom". Badanie wykazało, że zatrzymani byli nietrzeźwi - kobieta miała prawie promil alkoholu we krwi, a jej syn przeszło dwa.

W trakcie prowadzonych czynności do komisariatu zgłosił się właściciel drabiny, chcąc powiadomić o kradzieży mienia, którego wartość oszacował na kwotę 900 złotych. Gdy funkcjonariusze okazali mu dopiero co odzyskaną drabinę, nie miał żadnych wątpliwości, że stanowi ona jego własność, jak bowiem stwierdził - osobiście dokonał niektórych jej przeróbek. Skradzione mienie zwrócono właścicielowi, a sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj także policjanci komisariatu II patrolujący rejon ulicy Partyzantów zatrzymali sprawców kradzieży metalowych barier o wartości 1 tysiąca złotych. Podczas przeszukania zatrzymanych - 55-letniego Edwarda G. i jego 43-letniego kompana Marka J. funkcjonariusze odnaleźli siekierę, przy pomocy której sprawcy skradli metalowe elementy. Zatrzymani byli nietrzeźwi - u obu z nich badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu. Przewieziono ich do policyjnego aresztu.

Sprawcom tych czynów przedstawione zostaną zarzuty kradzieży cudzego mienia - przestępstwa, za które grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

KMP w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.