czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 lutego 2019
  • wyświetleń: 5632

Młodzi Naukowcy odwiedzili burmistrza Mariana Błachuta

Młodzi Naukowcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach odwiedzili Burmistrza Mariana Błachuta. Podczas spotkania w gabinecie gospodarza gminy zaprezentowali swoje dokonania w ramach programu edukacyjnego "Być Jak Ignacy", w ramach którego poznają sylwetki wybitnych polskich naukowców oraz sami wcielają się w rolę badaczy i odkrywców.

Młodzi Naukowcy odwiedzili Burmistrza Mariana Błachuta - 02.2019 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


"Być Jak Ignacy" to wyjątkowy program edukacyjny, stworzony przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jego celem jest promowanie zdobywania wiedzy poprzez doświadczanie oraz popularyzacja polskich naukowców i wynalazców.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach bardzo ochoczo przystąpili do tego projektu. Tak oto powstała grupa pn. Młodzi Naukowcy. Tworzą ją uczniowie z klas IV i V, którzy chcą poznać wybitnych uczonych, którzy przyczynili się do rozwoju nauki, techniki i medycyny. Opiekunami koła są nauczycielki: Agnieszka Łukaszek i Sylwia Zagata.

Dzięki spotkaniom z ciekawymi ludźmi, korzystaniu z zasobu Internetu i biblioteki, pomocy swoich opiekunów, Młodzi Naukowcy wchodzą w dotąd nieznany im świat. Swoją naukową podróż zaczęli od udziału w warsztatach informatycznych i fotograficznych w Zespole Szkół "Silesia", podczas których poznali tajniki budowy i działania komputera oraz zapoznali się z profesjonalnym sprzętem fotograficznym, wzięli udział w warsztatach krawieckich, zamienili się w projektantów ubioru, spotkali się z farmaceutką, szefową kuchni, Kustoszem Izby Regionalnej.

O tym czego się dowiedzieli i co ich szczególnie zainteresowało opowiedzieli teraz Burmistrzowi Czechowic-Dziedzic Marianowi Błachutowi. Spotkanie w gabinecie Burmistrza przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Burmistrz nie krył swojego podziwu dla zaangażowania w pracę i wiedzy Młodych Naukowców z SP nr 2. Na koniec gospodarz i jego goście wymienili się prezentami.

Udział w programie "Być jak Ignacy. Zostań bohaterem nauki" to nie tylko poznawanie naukowców, wynalazków i ich zastosowania, ale także możliwość spotkania z ciekawymi ludźmi i odwiedzenia interesujących miejsc w naszym mieście.

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.