czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 13 lutego 2019
  • wyświetleń: 1284

Witamina C liposomalna - w czym okazuje się lepsza od "zwykłej"?

Materiał partnera:

Wielu na hasło "witamina C liposomalna" reaguje sceptycznie, twierdząc, że to tylko chwyt marketingowy firm produkujących suplementy diety, a czegoś takiego jak "lepsza" postać klasycznego kwasu askorbinowego nie ma. Nic bardziej mylnego! Tytułowy składnik warto uwzględnić w swej standardowej diecie, ponieważ jego systematyczne zażywanie gwarantuje szereg cennych właściwości zdrowotnych. Jakich? O tym przekonasz się, czytając nasze dalsze fragmenty.

silnet


Jak się wyróżnia?Witamina C liposomalna jest szeroko dostępna w dobrej klasy punktach aptecznych ale także można ją nabyć za pośrednictwem świetnie zaopatrzonych serwisów internetowych typu renomowany sklepswanson.pl, gdzie znajdują się solidnej jakości, wyłącznie certyfikowane suplementy zawierające omawiany specyfik. Producent gwarantuje, że witamina C w tej postaci dużo lepiej się wchłania, jak i jest bardzo dobrze przyswajalna. Poza tym uwalnia się w organizmie powoli, co zapewnia jej skuteczność. Ma działanie nie tylko pewniejsze, ale i silniejsze. Zwiększa odporność, o czym powszechnie wiadomo, ale też zdaniem ekspertów z dziedziny onkologii przeprowadzających badania na temat omawianej witaminy C liposomalnej - poprawia efektywność chemioterapii.

Liposomalna, bo...?Z pewnością nie każdy rozumie tajemniczo brzmiące pojęcie "liposomalna", z czym się ono wiąże? Jest to określenie na kwas askorbinowy, który zamknięto w charakterystycznych mikroskopijnych kapsułkach fosfolipidowych, czyli tak zwanych liposomach. W wielkim skrócie - w takiej postaci przyjmowany regularnie suplement trafia z jelita cienkiego bezpośrednio do krwioobiegu naszego organizmu, a w konsekwencji tego liposomy przedostają się wprost do systemu krwionośnego. Dopiero w tym miejscu i na tym etapie następuje proces uwalniania kwasu askorbinowego, zatem można wspomnieć o praktycznie 99 procentowej wchłanialności. W przypadku klasycznej kapsułki z witaminą C w "zwykłej" postaci nie ma nawet 50 procent gwarancji, że cenny suplement należycie przeniknie. Badacze preparatów typu wspomniane już wyżej specyfiki od Swanson dostępne na sklepswanson.pl mogą działać nawet do dziesięciu razy efektywniej.