czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 lutego 2019
  • wyświetleń: 3861

Nowoczesny defibrylator od PCK dla mieszkańców Czechowic-Dziedzic

Nowoczesny defibrylator AED został przekazany Gminie Czechowice-Dziedzice przez Śląski Oddział Okręgowy PKC w Katowicach Oddział Bielsko-Biała, w ramach którego działa czechowicka Grupa Ratownictwa PCK. Ratujące życie urządzenie zostało przekazane na ręce Burmistrza Mariana Błachuta.

Reklama

Nowoczesny defibrylator od PCK dla mieszkańców Czechowic-Dziedzic - 02.2019 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Defibrylator został zakupiony dzięki środkom, które Ratownicy z czechowickiej Grupy PCK zbierali podczas "Pierwszej Gwiazdki" - jarmarku świątecznego, zorganizowanego w grudniu w Czechowicach-Dziedzicach. Ratujące życie urządzenie zostanie zainstalowane w miejscu ogólnodostępnym, tak by mogło służyć potencjalnie największej liczbie potrzebujących osób.

Defibrylator AED jest wyjątkowo łatwy w obsłudze, ponieważ wydaje komendy głosowe i krok po kroku podpowiada użytkownikowi co robić. Może go zatem użyć osoba bez wcześniejszego przeszkolenia medycznego. Defibrylator AED sam analizuje EKG poszkodowanego i wykrywa, kiedy defibrylacja jest wskazana. Przy urządzeniu znajduje się tabliczka z ilustrowaną instrukcją, jak skutecznie działać w przypadku konieczności udzielenia pierwszej pomocy. Producent zapewnia, że postępując zgodnie z instrukcjami AED, nie można nikomu zaszkodzić. Można natomiast uratować czyjeś życie.

Przed paroma tygodniami podobne urządzenie zostało zainstalowane w holu pływali "Wodnik". O miejscu instalacji nowego AED poinformujemy, jak tylko odpowiednie miejsce zostanie uzgodnione, a urządzenie zostanie tam zamontowane.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.