czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 18 lutego 2019
  • wyświetleń: 7870

Mieszkaniec Ligoty palił w piecu podkładami kolejowymi

W sobotę czechowicki eco-patrol udał się do Ligoty celem dokonania kontroli jednej z posesji pod kątem sprawdzenia paleniska pieca centralnego ogrzewania. Wcześniej dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące składowania na posesji podkładów kolejowych, które właściciel tnie na kawałki i mogą służyć jako opał.

- Pod wskazanym adresem strażnicy zauważyli spore ilości desek impregnowanych, a także zielone gałęzie choinek - tui. Właściciel przyznał się do faktu palenia desek pochodzących z platform kolejowych oraz gałęzi z uwagi na brak opału. Podczas kontroli piec był wygaszony. Koło pieca znajdowały się spore ilości popiołu, w którym po zbadaniu stwierdzono niespalone odpady metalowe - opisują zdarzenie strażnicy.

Na miejscu funkcjonariusze sporządzili protokół z kontroli. Następnie sprawcy zakazano dalszego spalania materiałów niedozwolonych i uprzątnięcia terenu. Również nakazano uprzątnięcie popiołu do pojemników, które stały przed posesją puste.

Sprawca został przez strażników stosownie pouczony o konsekwencjach wynikających z art. 191 Ustawy o odpadach, a także art 334 Ustawy Prawa Ochrony Środowiska. Właściciela poinformowano o ponownej kontroli w nieoznaczonym terminie.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.