czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 20 lutego 2019
  • wyświetleń: 1052

Herbata jaśminowa - 5 powodów dla których warto ją pić

Materiał partnera:

Wszyscy wiemy, że herbaty nie tylko doskonale smakują, ale również mogą mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

silnet


Często jednak ograniczamy się do doskonale znanej nam czarnej herbaty. Tymczasem na rynku dostępnych jest o wiele więcej ciekawych propozycji, po które warto sięgnąć. Jedną z nich jest herbata jaśminowa. Sprawdźmy dlaczego warto ją pić.

Doskonały smakPodstawową zaletą herbaty jaśminowej jest jej wyśmienity smak i aromat, który sprawia, że spożywanie jej jest prawdziwą przyjemnością. Nie dziwi więc fakt, że jak podaje portal herbata.info napar ten był ceniony już przez chińską dynastię Ming.

Poprawa nastrojuZwiązki zawarte w herbacie jaśminowej pozytywnie wpływają na nasz nastrój i samopoczucie. Osoby, które regularnie ją spożywają mówią nawet, że po wypiciu filiżanki odczuwają lekki stan euforii. Kwiatowy zapach koi nerwy. Słowem, jeśli jesteśmy przemęczeni, sfrustrowani lub żyjemy w stresie - warto sięgnąć po tę herbatę.

Walka z cholesterolem i pomoc w odchudzaniuRegularne picie herbaty jaśminowej pobudza metabolizm, dzięki czemu łatwiej zgubić nam nadmiar kilogramów. Herbata ta doskonale pomaga również w obniżaniu poziomu złego cholesterolu.

Działanie upiększająceCo ważne, herbatę jaśminową warto pić nie tylko dla zdrowia, ale również dla urody. Zawarte w niej minerały oraz cenne związki sprawiają, że osoby, które regularnie sięgają po ten napój mogą poszczycić się zdrową, jędrną i zadbaną cerą. Herbata ta doskonale opóźnia również procesy starzenia. Zawiera bowiem przeciwutleniacze.

Inne korzyści zdrowotneWśród innych korzyści zdrowotnych, które daje picie herbaty jaśminowej wymienić można również działanie przeciwwirusowe oraz antybakteryjne. Dzięki temu herbata ta pozwala nam szybciej zwalczyć infekcję. Herbata jaśminowa doskonale sprawdza się również w łagodzeniu dolegliwości układu pokarmowego. Pobudza pracę jelit i zapewnia im prawidłowe funkcjonowanie.

Podsumowując, herbata jaśminowa to doskonały smak i korzystny wpływ na nasze zdrowie. Warto więc sięgać po nią jak najczęściej. Poza nią warto poznać również herbatę białą. Chcesz wiedzieć czym jest i jakie ma właściwości. Sporo informacji znajdziesz w artykule "Biała herbata - czy znasz jej właściwości?"