czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 lutego 2019
  • wyświetleń: 6065

Głośna impreza urodzinowa i naruszenie nietykalności strażnika

W minioną sobotę strażnicy miejscy interweniowali na ulicy Niepodległości, gdzie doszło do zakłócania ciszy nocnej. Podczas akcji jedna z osób naruszyła nietykalność cielesną strażnika.

- W dniu 16 lutego tuż przed godziną 23.00 patrol straży miejskiej udał się na ulicę Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie w jednym z lokali według zgłoszenia miało dojść do zakłócenia ciszy nocnej. Zakłócenie miało polegać na słuchaniu głośnej muzyki oraz krzyki wydobywające się na zewnątrz. Na miejscu wraz ze strażnikami zjawili się czechowiccy policjanci, którzy również mieli zgłoszenie - informuje straż miejska i dodaje, że tego wieczoru była to już trzecia interwencja związana z art. 51 kodeksu wykroczeń w tym lokalu).

Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili rozmowę z jednym uczestnikiem imprezy. Jak się okazało, w lokalu odprawiana była impreza urodzinowa. W trakcie interwencji z lokalu wyszedł mężczyzna, który w kierunku stróżów prawa wykrzykiwał słowa nieprzyzwoite.

- Wobec powyższego funkcjonariusze postanowili wylegitymować mężczyznę, lecz ten nie miał zamiaru z nimi rozmawiać. Oświadczył, że nie będzie nic pokazywał. Nie reagował na wydawane polecania stosowania się do zachowania zgodnego z prawem. Po chwili zaczął oddalać się się z miejsca interwencji w dalszym ciągu wykrzykując wulgaryzmy - opisują strażnicy, którzy wspólnie z policjantami postanowili ująć awanturnika. Ten ostatni stawiał bierny oraz czynny opór będąc przy tym agresywny, dlatego użyto wobec niego środków przymusu bezpośredniego i założono kajdanki.

Podczas gdy funkcjonariusze obezwładniali awanturnika, do strażnika miejskiego podszedł inny mężczyzna, który zaczął odpychać interweniującego. Tym samym naruszył jego nietykalność cielesną. Dalej wykrzykiwał w kierunku patroli słowa wulgarne.

Na miejsce został wezwany do pomocy kolejny patrol policji. Wspólnie udało się obezwładnić obydwu awanturników. Zostali ujęci i przewiezieni do komisariatu policji, skąd trafili do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych celem dalszych czynności.

Jeden z zatrzymanych odpowie za przestępstwa z art. 226 §1 oraz art. 222 §1 kodeksu karnego - naruszenie nietykalności cielesnej strażnika miejskiego.

aka / czecho.pl
źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.