czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 23 lutego 2019
  • 14 marca 2019
  • wyświetleń: 3018

Bezpłatna mammografia na targowisku odwołana

Odwołane zostały badania mammograficzne, pierwotnie zaplanowane na dzień 14 marca na czechowickim targowisku.

- Niestety z przyczyn od nas niezależnych jesteśmy zmuszeni odwołać badania w mobilnej pracowni mammograficznej z Czechowicach-Dziedzicach w dniu 14 marca. Umówione Panie zostaną powiadomione i zarejestrowane na inny termin badań - poinformował organizator.

- Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet - Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Często Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore - rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić - zachęcają pracownicy LUX MED.

Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

Mammobus będzie na Panie oczekiwał 14 marca w godzinach od 10.00 do 17.00 i 15 marca od 8.00 do 15.00 na targowisku, przy ul. Targowej w Czechowicach-Dziedzicach.

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi a także:
  • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat,
  • lub są w grupie ryzyka i otrzymały w roku poprzednim wynik ze wskazaniem do wykonania mammografii po 12 miesiącach.


Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania należy dokonać wcześniejszej rejestracji pod nr tel. 586-662-444 lub na www.mammo.pl/formularz. Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL. Prosimy o przygotowanie dowodu osobistego przed połączeniem telefonicznym. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Bezpłatna mammografia dla kobiet w wieku 50-69 lat

aka, BM / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.