czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 stycznia 2007
  • wyświetleń: 896

Śląski System Informacji Turystycznej

Reklama

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Śląska Organizacja Turystyczna rozpoczęły prace nad utworzeniem Śląskiego Systemu Informacji Turystycznej.

Projekt jest odpowiedzią na wyzwania, jakie stawia przed regionem nowoczesny rozwój turystyki oraz coraz silniejsza konkurencja między regionami w tej dziedzinie. Sposobem na przyciągnięcie turystów jest powstający system informacji. Jego filarami będą współpracujące ze sobą punkty informacji turystycznej oraz Regionalny System Cyfrowy. Będzie to dostępna dla każdego baza informacji, wzbogacana i aktualizowana przez poszczególne punkty. W ten sposób turysta wypoczywający np. w Beskidach może na miejscu dostać szczegółowe dane o turystyce w każdej innej części regionu. Inną atrakcją będą specjalne wydawnictwa tematyczne. Już teraz opracowano ich symbolikę kolorystyczną. Kolor żółty oznacza sanktuaria, zielony- turystykę aktywną, niebieski- kulturalną, a czarny – zabytki techniki.

Organizatorzy sieci mają ambitne plany realizacji przedsięwzięcia. W trosce o wysoki poziom usług, każdy z punktów informacyjnych prowadzonych przez samorządy może otrzymać od jednej do czterech gwiazdek. O przyznaniu kategorii zadecyduje m.in. poziom personelu, zakres usług, czy też wyposażenie punktu. Organizowane będą także szkolenia dla informujących, obejmujące zarówno podwyższanie swych umiejętności profesjonalnych, jak i poziom wiedzy o głównych atrakcjach w pozostałych częściach województwa.

Już w tym roku oznakowane zostaną wszystkie punkty informacji, które będą działać w sieci.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.