czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 25 lutego 2019
  • wyświetleń: 1551

Wnioski urlopowe online - ułatwienie nie tylko dla kadrowej

Materiał partnera:

Każdy pracownik, który zatrudniony jest na umowę o pracę, jest uprawniony do urlopu - prawo to zapisano w kodeksie pracy. Urlop udzielany jest w dniach, które są w danym przedsiębiorstwie dniami pracy. Wnioski urlopowe najczęściej mają formę papierową, podobnie jak plan urlopów, który ułatwia organizację pracy w firmie. Jego prowadzenie jest dość uciążliwe, ale niezbędne, aby nie zdarzyło się tak, że większość pracowników będzie mieć urlop w tym samym czasie i nie będzie miał kto pracować. Na szczęście zadanie to można sobie ułatwić, korzystając z elektronicznej ewidencji czasu pracy.

silnet


Ewidencja i planowanie urlopów online - zaletyProgram do szybkiego i łatwego składania wniosków urlopowych to praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej firmie. Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest zminimalizowanie ilości papierowych dokumentów oraz szybki obieg informacji w firmie. Elektroniczne wnioski urlopowe na inewi.pl to najlepszy sposób na uproszczenie ewidencji i przyspieszenie całego procesu. Wniosek można zarówno złożyć online, jak i zaakceptować czy odrzucić. Ponadto istnieje możliwość podglądu dni urlopowych i przypisania pracownikowi przysługującego mu urlopu oraz urlopu na żądanie. Aplikacja w sposób automatyczny wylicza liczbę dni urlopu, które zostały już wykorzystane oraz tych, które pozostały. Zobacz również 3 rzeczy, o których musisz pamiętać składając wniosek urlopowy.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest również możliwość intuicyjnej zamiany przez system przepracowanych nadgodzin na wolne dni. Warunkiem jest posiadanie dostępu do modułu grafiki pracy oraz rejestracja czasu pracy. Aplikacja może wysyłać do pracowników powiadomienia dotyczące złożonych przez nich wniosków urlopowych, np. poprzez aplikację mobilną, e-mail czy sms. Instalacja systemu jest bardzo prosta, więc każdy sobie z nią poradzi. Autem tego rozwiązania jest również intuicyjna obsługa, dzięki czemu pracownicy nie muszą przechodzić żadnych specjalnych szkoleń.

Jakimi urlopami można zarządzać online?Elektroniczne zarządzanie urlopami to przede wszystkim możliwość rezygnacji z wniosków papierowych. Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze, a dzięki kalendarzowi urlopów można szybko rozplanować urlopy w taki sposób, aby nie powodować przestojów w firmie. Za pomocą programu można obsługiwać różne typy urlopów, np. urlopy wypoczynkowe, urlopy okolicznościowe, urlopy bezpłatne, urlopy wypoczynkowe na żądanie, urlopy macierzyńskie, ojcowskie i rodzicielskie, a także zwolnienia lekarskie. Ponadto pozwala on na rejestrację nadgodzin i wolnego za nadgodziny. Użytkownik może również dodawać własne typy urlopów, w tym również tzw. połówki dnia.

Jak działa elektroniczne zarządzanie urlopami?Aplikacja współpracuje z większością programów kadrowo-płacowych, dlatego można z niej wyeksportować wszystkie niezbędne dane. Jest to bardzo proste - wystarczy zapisać złożone przez konkretnych pracowników wnioski urlopowe lub przekonwertować je na pliki PDF, a następnie udostępnić. Można też każdy wniosek wydrukować w celu stworzenia kart urlopowych. Użytkownik może samodzielnie zdefiniować ścieżkę akceptacji wniosku, a także przeglądać roczne zestawienie wszystkich złożonych wniosków w postaci przejrzystego kalendarza. Wnioski mogą być składane online, a także przez aplikację mobilną.