czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2019
  • 3 marca 2019
  • wyświetleń: 13121

Inicjatywa uchwałodawcza kilkuset mieszkańców: chcą uchylenia MPZP

Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic złożyli projekt uchwały, na mocy której chcą uchylić uchwałę ze stycznia tego roku w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru gminy Czechowice-Dziedzice, obejmującej tereny położone pomiędzy ulica Hrabiego Kotulińskiego ulicą Cicha i DK-1. Pod projektem podpisało się 577 osób.

- W dniu 26 lutego 2019 r. na sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach po raz pierwszy w historii (po nowelizacji ustawy) trafi pod obrady projekt uchwały zgłoszony przez mieszkańców. Projekt dotyczy uchylenia Uchwały Rady Miejskiej W Czechowicach-Dziedzicach Nr VI/32/19 z dnia 29 stycznia 2019 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obszaru gminy Czechowice-Dziedzice, obejmującej tereny położone pomiędzy ulica Hrabiego Kotulińskiego ulicą Cicha i DK1 - poinformował w poniedziałek na facebooku Cezary Czapiga.

Jak tłumaczy, jest to kolejne działanie po aktywnym udziale mieszkańców na sesji 29 stycznia i proteście skierowanym na ręce burmistrza, przewodniczącego rady i radnych. - Zebranie mieszkańców Osiedla Południe przyjęło również uchwałę w dniu 11 lutego wzywającą Rade Miejską do uchylenia kontrowersyjnej uchwały i rozpoczęcia konsultacji społecznych od nowa - dodaje.

- W uzasadnieniu do wniesionego przez mieszkańców projektu uchwały czytamy o niewłaściwie przeprowadzonych konsultacjach, nie uwzględnieniu istotnych uwag i wniosków zgłaszanych przez mieszkańców i łącznym głosowaniem nad tymi uwagami. Nie uwzględniono również opinii Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. "Komisja zdecydowanie negatywne opiniuje układ funkcjonalno-przestrzenny wraz z zasadami zagospodarowania i zabudowy wskazując, jako główny zarzut zignorowanie uwarunkowań krajobrazowo-kulturowych i środowiskowych miejsca oraz historycznych wartości obszaru planu i otoczenia." - przytacza Cezary Czapiga.

Loading...


Jednakże, ze względu na to, że projekt uchwały wpłynął do urzędu 25 lutego, zadecydowano, że poddany głosowaniu zostanie na kolejnym posiedzeniu. Wcześniej propozycji mieszkańców przyjrzą się komisje.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.