czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 stycznia 2007
  • wyświetleń: 1674

Znieważył policjantów

Reklama

Bielscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy służby kandydackiej - kierowanych do służby na terenie miasta dzięki finansowej pomocy lokalnych władz samorządowych - kontynuują działania ukierunkowane na zwalczanie osiedlowych chuliganów i patologii wśród młodocianych. Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji stanowczo reagują na wszelkie przypadki naruszania prawa, chuligańskie wybryki i ekscesy. Kontrolują różne osiedlowe zakamarki, tereny wokół szkół i boisk sportowych, strychy i piwnice w blokach, gdzie często gromadzi się element przestępczy, w tym narkomanii. Efektem ich działań są liczne zatrzymania, a także wnioski o ukaranie sprawców kierowane do Sądu Grodzkiego. Nie wszystkim jednak te wzmożone działania i kontrole się podobają - szczególnie zaś osiedlowym wandalom. Stąd też policjanci bardzo często spotykają się z agresją, wulgarnym i lekceważącym zachowaniem, a niejednokrotnie i oporem w trakcie wykonywanych czynności służbowych, graniczącym nierzadko z napaścią.

Do zdarzenia takiego doszło w czwartek o godzinie 16.30 w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Węglowej, gdzie młody, nietrzeźwy mężczyzna w sposób wulgarny zaczepiał przechodniów. Widząc umundurowanych policjantów stał się jeszcze bardziej agresywny i arogancki. Ubliżał funkcjonariuszom używając wulgarnych słów, uniemożliwiał im też wykonywanie czynności służbowych. Szybka i skuteczna interwencja doprowadziła do jego obezwładnienia. Zatrzymanym okazał się Adrian M. - 20-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic. Badanie alkomatem wykazało, że miał on we krwi blisko 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Za znieważenie policjantów grozi mu kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.