czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 marca 2019
  • wyświetleń: 4244

Posłanka Mirosława Nykiel i poseł Grzegorz Puda do Europarlamentu

Posłanka Mirosława Nykiel z PO wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiej. O stanowisko europosła ma się także ubiegać poseł PiS Grzegorz Puda.

Reklama

nykiel, platforma
Konferencja prasowa posłanki Mirosławy Nykiel · fot. bielsko.info


Jak udało nam się ustalić posłanka Mirosława Nykiel otrzyma trzecie miejsce na liście Koalicji Europejskiej. Pierwsze miejsce przypadnie Jerzemu Buzkowi, drugie natomiast Markowi Baltowi z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Na liście Koalicji Obywatelskiej w województwie śląskim mają znaleźć się także: Jan Olbrycht, Barbara Dolniak, Marek Plura. Być może tzw. "niebiorące" miejsce otrzyma poseł Mirosław Suchoń z Nowoczesnej.

Inny poseł z Bielska-Białej - Grzegorz Puda - także wybiera się do Parlamentu Europejskiego. Polityk Prawa i Sprawiedliwości został zarekomendowany przez zarząd okręgowy PiS w Bielsku-Białej na europosła.

puda
Poseł Grzegorz Puda prezentuje kartę informacyjną programu "Rodzina 500 plus" · fot. bielsko.info


Nie wiadomo, które miejsce na liście przypadnie posłowi z naszego okręgu. Na pewno nie będą to dwa pierwsze miejsca. "Jedynką" Zjednoczonej Prawicy w województwie śląskim zostanie Jadwiga Wiśniewska. Drugie miejsce przypadnie Grzegorzowi Tobiszowskiemu.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.