czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2019
  • wyświetleń: 2214

Poseł poszukuje młodych doradców. Również z powiatu bielskiego

1 marca rozpoczęła się rekrutacja do Młodzieżowej Rady Posła na Sejm RP Grzegorza Pudy. Będzie to Rada, do której zadań należeć będzie doradzanie posłowi w sprawach dotyczących dzieci i młodzieży.

Reklama

Grzegorz Puda
fot. materiały prasowe
{Poseł Grzegorz Puda poszukuje młodych doradców. Powstanie rada posła}]

Głównym zadaniem rady jest angażowanie młodzieży w życie publiczne oraz w liczne projekty, niekoniecznie o zabarwieniu politycznym. W skład rady wejdzie 10 osób, po dwie z każdego powiatu wchodzącego w skład okręgu wyborczego nr 27.

Pierwsza kadencja rady zostanie powołana 1 kwietnia br. i to wtedy odbędzie się jej inauguracyjne posiedzenie. Aby zostać wybranym w poczet członków Rady należy mieć od 15 do 21 lat oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy. Do formularza należy załączyć CV oraz dokumenty potwierdzające dotychczasową aktywność społeczną. Rekrutacja, czyli czas na składanie formularzy trwa do 25.03.2019.

Młodzieżowa Rada Posła na Sejm RP Grzegorza Pudy to autorski pomysł posła, nad którym dyskusje trwają już od wielu miesięcy. Będzie to pierwszy tego typu organ w Polsce. Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z Biurem Poselskim Grzegorza Pudy Posła na Sejm RP poprzez e-mail puda.sejm@gmail.com lub dzwoniąc pod numer 794 947 015

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.